ERMENİ SORUNU DOSYASI : SABANCILARIN ŞARK KURNAZLIĞI


Amerika Atatürk Derneği Yönetim Kurulu, Sabancı Holding’in kurduğu ve halen Sabancı Holding’in adınıkullanan "Columbia University Sakıp Sabancı Center für Turkish Studies"’in

LİNK : https://sakipsabancicenter.columbia.edu/news

yapmış olduğu faaliyet ve Büyük Önder bilge insan Mustafa Kemal Atatürk’e saldırılarıyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayla telin etmişler. Kendilerine teşekkür ederim.

Sabancı Holding’in Kurumsal Marka ve İletişim Bölüm Başkanlığı ise Amerika Atatürk Derneği Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu açıklamayı;

“Haberde bahsi geçen yapının Sabancı Holding ve kuruluşlarıyla yönetimsel, idari ve hukuki olarak herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır”

iddiasıyla red’ediyor. Ayrıca "Biz, hepimiz, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet sayesinde varız" beyanında bulunan şark kurnazları bilmelidir ki; rahmetli "SAKIP SABANCI" bir markadır ve bu markayı Sabancı Holding’in onayı olmadan hiçbir kurum, kişi ve tüzel kişilik kullanmaya yetkili değildir. Şark kurnazları "hukuki vd." şeklindeki sözleri açıklamalarına yerleştirmeden evvel hukukçularına danışsınlar!

Türkiye Cumhuriyeti dingonun ahırı değil. "Sakıp Sabancı" adını kullanan her kurum ve kuruluşun yapmış olduğu eylemler Sabancı Holding’i bağlar ve suç duyurusunda bulunulur ise sonuçlarına katlanırlar.

Sabancı Holding 2017 eylülünde Alman soykırım propagandacılarıyla ortaklaşa çalıştay organize ettiler. Tepkiler üzerine çekildik numarısını çektiler! Çalıştayın ev sahipliğini Sabancı Holding olduğunun tescilini, açılış konuşmasını ilk yapan Sabancı Holding adına katılan kişi tasdik etti.

Colombia Üniversitesi Orhan Pamuk, Taner Akçam’ların kümelendiği bir üniversite ve orada yıllardır yürütülen faaliyetler biliniyor. Zürih üniversitesinde; H.L. Kieser’in (Avustralya’dan fonlanan – https://www.newcastle.edu.au/profile/hanslukas-kieser#grants )yetiştirdiği Kurt mu çakal mı her neyse Taner efendinin katkısıyla ve bu üniversitede doktorasını yazdı. Sabancı Holding bu şebekeye destek olmasın!

Sabancı Holding "Atatürk’e yapılan saldırıların, Türkiye Cumhuriyeti’ne yapıldığını" bilmek ve buna göre hareket etmeyi idrak etmeli. Eğer bu idraki gösteremezlerse, Türkiye’de tahmin edemediklerinden fazla tepki alırlar… Bu da onların sonu olur. Hiç kimsenin gizli saklı dahi olsa Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı savaşına izin verilmez. Savaşı açanlara, bunun bedeli ödetilir. Zira topraklarımız hergün yüce Şehitlerimizin, Gazilerimizin kanlarıyla sulanıyor… Allah hepsinden razı olsun, şifa versin.

Kalın sağlıcakla

Rehan Gündoğmuş

Sabancı’ya tartışma yaratacak Atatürk uyarısı

Atatürk’e “diktatör, faşist” diyen…

20.11.2020

Amerika Atatürk Derneği Yönetim Kurulu, Sabancı Kuruluşları Mütevelli Heyetlerine dikkat çeken bir mektup gönderdi. ABD’deki Columbia Üniversitesi’nde Sakıp Sabancı’nın varislerinin katkıları ile kurulan Türk Enstitüsü’ndeki programlara dikkat çekilen mektupta, “Türk enstitüsü, yıllardır Türkiye düşmanlarını akademik konferanslar kisvesi altında bir araya getirmektedir” denildi.

Son olarak Ekim ayındaki iki konferansa dikkat çekilen mektupta, Kürt kökenli vatandaşların durumunu ABD’de işkence gören siyahilerle karşılaştıran Fatma Müge Göçek ile Atatürk’e “diktatör, faşist” diyen, devrimleri küçümseyen Ryan Gingeras’ın konferans verdiğine dikkat çekildi. Konuyla ilgili açıklamada yapan Sabancı Holding ise, “Haberde bahsi geçen yapının Sabancı Holding ve kuruluşlarıyla yönetimsel, idari ve hukuki olarak herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır” dedi.

“Fark ettik ki, Türkiye ile ilişkili konu ne olursa olsun, konuşmacının Ermeni Soykırımı iddiasından söz etmesi gerekiyor” denilen mektupta, “Yurt içinde milli bayramlarımızda ulu önder Atatürk ve Cumhuriyetimizi överek kutlayan, basın bildirileri ve reklamlar veren Sabancı Kuruluşları, ne yazık ki yurt dışında tam aksi faaliyetlerde” denildi.

İşte Amerika Atatürk Derneği Yönetim Kurulu’nun yazdığı mektup:

“Sabancı Kuruluşları Mütevelli Heyetine,

Columbia Üniversitesine yıllar önce sağladığınız “endowment” ile kurulan Türk enstitüsü, yıllardır Türkiye düşmanlarını akademik konferanslar kisvesi altında bir araya getirmektedir. Bunun son örneğini, Türk Enstitüsü tarafından Ekim ayında düzenlenen iki programda gördük:

1- Kürt kökenli vatandaşların durumunu ABD’de işkence gören siyahilerle karşılaştıran, Fatma Müge Göçek, "Origins of Contemporary Violence in Turkey and the United States", 14 Ekim 2020

2- Atatürk’e diktatör, faşist lakaplarını kullanan, devrimleri küçümseyen Ryan Gingeras, "International Reflections on Elites and the Countryside in Atatürk’s Turkey", 1931-1938", 28 Ekim, 2020

Fark ettik ki, Türkiye ile ilişkili konu ne olursa olsun, konuşmacının Ermeni Soykırımı iddiasından söz etmesi gerekiyor. 2017 senesinde Almanya’da Potsdam Üniversitesinde kuruluşunuzun sözde Ermeni Soykırımı için düzenlenen çalıştaya baş sponsörlüğü ve ev sahipliği yapma teşebbüsünü hatırlayınca, Columbia Üniversitesindeki Sabancı Türk Enstitüsü’nün bugünkü etkinlikleri bizi şaşırtmıyor, ancak büyük hayal kırıklığına uğratıyor.

Yurt içinde milli bayramlarımızda ulu önder Atatürk ve Cumhuriyetimizi överek kutlayan, basın bildirileri ve reklamlar veren Sabancı Kuruluşları, ne yazık ki yurt dışında tam aksi faaliyetlerde.

Biz, hepimiz, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet sayesinde varız. Sizin de bunun bilincinde olduǧunuzdan şüphe duymuyoruz. Bu gerçeǧe raǧmen, yurt dışı kuruluşlarınızda Atatürk ve Türkiye aleyhine konferanslar, çalıştaylar düzenlenlendiǧinden haberinizin olmadıǧı düşüncesindeyiz. Bu tür, ülkemizi düşmanca hedef alan etkinliklerin, kesinlikle karşısındayız. Sabancı Kuruluşları olarak ilerde Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhine benzeri etkinliklere izin vermemenizi beklemekteyiz.

Saygılarımızla,

Amerika Atatürk Derneǧi Yönetim Kurulu”

SABANCI HOLDİNG AÇIKLAMA YAPTI

Odatv’nin haberi sonrasında konuyla ilgili Sabancı Holding açıklama yaptı. Açıklamada, “Haberde bahsi geçen yapının Sabancı Holding ve kuruluşlarıyla yönetimsel, idari ve hukuki olarak herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

“Bugün Oda TV web sitesinde ‘Sabancı’ya Tartışma Yaratacak Atatürk Uyarısı’ başlıklı haberinizde geçen bazı ibarelerin hatalı olduğunu ve bu bağlamda haberde geçen ‘Yurt içinde milli bayramlarımızda ulu önder Atatürk ve Cumhuriyetimizi överek kutlayan, basın bildirileri ve reklamlar veren Sabancı Kuruluşları, ne yazık ki yurt dışında tam aksi faaliyetlerde’ ifadesinin Sabancı markasının itibarını zedeleyebileceğini üzülerek gördük. Haberde bahsi geçen yapının Sabancı Holding ve kuruluşlarıyla yönetimsel, idari ve hukuki olarak herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Sabancı Holding ve kuruluşları olarak; 90 yıldan uzun süredir Türkiye için, dünyanın dört bir yanındaki 60 binden fazla çalışanımızla birlikte; Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda gururla çalışmaya devam ediyor ve etmeye de devam edeceğiz.

Kurumsal Marka ve İletişim Bölüm Başkanlığı

Sabancı Holding”

Odatv.com

https://odatv4.com/sabanciya-tartisma-yaratacak-ataturk-uyarisi–20112043_m.html

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s