ATEİZM DOSYASI : Bir dindarla bir ateist arasında geçen konuşma…


Bir dindarla bir ateist arasında geçen konuşma…

Bir Yorum, BİR YANIT

Bir Tartışma platformunda bir Müslüman arkadaş demiş ki; ”Sözgelimi, Türkiye’de ateistler yönetimi ele geçirseler-iktidar olsalar- katliam uygularlar.”

Bir arkadaşımız güzel bir cevap vermiş mutlaka okuyun:

"Yok ulan, ne öldürücez sizi… Siz varken hayat güzel.

Mesela şirket kurup iki işçi çalıştırmaya kalksan, ateist işçi sendika der, hak, hukuk der.. Ama Müslüman işçi öyle mi? Allaha bin şükür der oturur, 20 yıl sigortasız çalışır, üzerine bir de seni velinimet" addeder, sana duacı olur.

Mesela politikaya atılıp ihalelerden köşeyi dönmeyi, yedi ceddini ihya etmeyi istiyorsun. Ateist seçmen saydamlık der, bütçe denetimi der, ihale şeffaflığı der, der de der… Müslüman seçmenin gözünü seveyim. İki Allah bi bismillah dedin mi kıçındaki donunu alsan ses çıkarmaz, üstüne senin için ölür öldürür…

Mesela evleneceksin, ateist kadın resmi nikâh ister, evlilik sözleşmesi yapar, yemeği o yaparsa salatayı sen yaparsın. Müslüman hatun öyle mi ya? İrinli yaralarını yalayarak temizlese hakkını ödeyemeyeceğini düşünür, yemeğini yapar, evini temizler, bebelerini doğurur, bakar, büyütür, eskidi mi üzerine 3 tane daha alırsın, gıkı çıkmaz,, diklendi mi çarparsın iki tane aşağı oturur, çok mu canını sıktı? üç kere "boş ol" dersin biter. Mahkemeyle falan ne uğraşacaksın?

Silah fabrikası kurdun da savaş mı çıkaracaksın? Müslümana, hadi koçlarım, Allah için şehadete gidiyoruz deyip bi de çüküne metal boru taktın mı, herif 72 huri hayaliyle bi ton bombayla kendini patlatır, gözünü kırpmaz. Ateist adam, yok insan hakları der, vicdani ret der, yok barış der, kardeşlik der… Uğraş dur…

Üniversite mi açacaksın? Ateist bilim insanı ödenek ister, laboratuvar ister, alan araştırması ister, akademik yayın ister, hakemli dergi ister. İslam alimine ver üç beş kitap, sana hangi Batı icadının kuranın hangi ayetinde zaten yazdığını şak diye çıkarıverir. Cin çarpmasına karşı muskadan tut ölen karınla kaç saat daha düzüşebileceğine dair fetvaya kadar, lüzumlu lüzumsuz her şeyi önüne döker.

Yeraltı-yerüstü kaynaklarını küresel sermayeye mi açıp aradan komisyonunu mu kapacaksın? Ateist adam başa beladır. Protesto eder, gösteri düzenlerler, yazı yazar, eylem yaparlar falan… Müslümanlığın gözünü seveyim. "Ayasofyayı ibadete açalım mı?" de.. Artık senden kralı yok…

Hasıl-ı kelam iki gözüm, birilerini kesecek kadar vicdanımız körelse, zaten sizi kesmekle uğraşmaz, iliğinize kemiğinize kadar sömürürüz. Ruhunuz duymaz.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s