TARİKATLER & CEMAATLER DOSYASI /// NACİ KAPTAN : TARİKATLAR VE CEMAATLAR İLE İLGİLİ YAZILAR


TARİKATLAR VE CEMAATLAR İLE İLGİLİ YAZILAR

Naci Kaptan / 06.09.2020

Değerli okur,

Bu hafta değişik yazarlardan aktardığım tarikatlar ve cemaatlar konusuna ilişkin yazı linkleri aşağıdadır. Yazılar uzunca fakat Türkiye’mizin geleceği için çok önemli bilgileri aktarıyor. Okumanızı, arşivlemenizi, aktarmanızı dilerim.

Tek parti döneminde tekkelerin, zaviyelerin kapatılıp tarikatların yasaklanmasından sonra yer altına inen sözde şeyhler, şıhlar, mollalar, Türkiye’nin çok partili rejime geçmesinden sonra tekrar karanlıklarından çıkarak topluma egemen olma çalışmalarına başladılar. Siyasi partiler ise kurulmuş olan laik Cumhuriyeti korumaya yemin etmelerine rağmen tarikat ve cemaatlarla kol kola girerek, müridlerden oy devşirebilmek için tarikat ve cemaat önderlerine her türlü devlet desteği verdiler.

Erdoğan dememiş miydi; "Ne istediler de vermedik"

Günümüz Türkiye’sinde AKP iktidarı amacına varabilmek ve bir islam devleti kurabilmek için tarikat ve cemaat önderlerini devlet protokoluna alarak oy tabanını güçlendiriyor.İktidar ile dini oluşumlar arasında kamuda güç paylaşımı başladı. Şeyhler v.b. kamu kurumlarında kadrolaştılar. Yapılacak atamalarda belirleyici oldular. Yaşanmış olan Fetö olayları AKP için bir örnek olmadı. Şimdilerde Fetö yerine başka cemaat/Tarikatlar bu boşluğu dolduruyorlar.

Öncelikle eğitim, hızla bilim, çağdaşlaşma ve aydınlanmadan kopartılarak medrese eğitimine evriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, kamu görevlerini anlaşmalar yaparak tarikatlara devrediyor. İmam ve hocalar okullarda öğretmenlik yapıyor. Tarikat/cemaatlar sosyal yaşama da egemen olmaya çalışıyor. Kadın sosyal yaşamdan dışlanıyor. Türkiye Laik Cumhuriyetten ve çağdaşlaşmadan kopartılıyor.

Ana muhalefet Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise,Abdullah Gül, 1995’te Refah Partisi’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı iken, The Guardian gazetesine verdiği röportajda; “Türkiye’de Cumhuriyetin sonu geldi. Kesinlikle laik sistemi değiştirmek istiyoruz” demiş olan Abdullah GÜL için "Gül’den neden korkuyurlar" diyordu. Kılıçdaroğlu yakın geçmişte de bir soru üzerine, "Türkiye’de irtica tehlikesi var" diyemem demişti!!!

Türkiye’deki laiklik modeli için “Devlet dini kontrol altına alıyor” deniliyor fakat bu doğru değil; “Gelinen noktada, dini kontrol altına almak için çabalayan bir devletten çok, dini yapılar tarafından kuşatılmış bir devletle karşı karşıyayız”

Tecavüzcü şeyh bozuntusu Devlet protokolünde en üst makamdakiler ile birlikte yer aldı. 2015’te Ankara’da Hacı Bayram Camisi’nin açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan kurdeleyi keserken o da sahnedeydi.

Ayasofya açıldığında, “Hele bir İslam devleti kurulsun, en güzel sarığı biz sarıp en güzel cüppeyi biz giyeceğiz” diyordu

Bursa’da Nakşibendi tarikatının Halidiye kolundan Kırklar Grubu’nun şeyhi Uğur Korunmaz, bazıları karı-koca olmak üzere tarikat üyesi en az 17 kişi ile cinsel ilişki kurduğu için yargılandı. Timur Soykan, Badeci Şeyh’in Sır Odası adlı kitabında müritlerine “cennet” vaat ederek ilişkiye giren şeyhi yazdı.

2000 yılında tarikat lideri Şeyh Nazım Kıbrısi’nin önünde diz çöken Merve Kavakçı, Kuala Lumpur’a Büyükelçi olarak atandı.

Menzil şeyhi Saki Erol’un, “Sağlık Bakanlığı’nı ele geçirdik” sözleri medyada yer aldı ama bu konuda herhangi bir işlem yapılmadı.

Milli Eğitim Bakanlığı, tecavüz skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı ile birçok konuda protokol imzaladı; vakfa öğrencilere yönelik bilgi yarışması düzenleme izni verdi…Aynı Ensar Vakfında yakın zamanda sayısı yüze varan çocuklara tecavüz edildiği ortaya çıkmamış mıydı?

Toplumda annelerinin dizinden tahrik olanlar, kendi çocuklarını şehvetle öpenler, 9 yaşındaki çocuğun evlenebileceğini savunanlar, kadın eli sıkmayanlar türedi!

YAZILAR

LİNK : http://nacikaptan.com/?p=81444

LİNK : Tarikatlar kapatılsın! * “Sağlık Bakanlığını ele geçirdik” diyen tarikat

LİNK : http://nacikaptan.com/?p=81440Yeni FETÖ’ler Devleti kuşatıyor * TARİKATLAR, CEMAATLAR KAPATILSIN * “Dini yapılar tarafından kuşatılmış bir devlet var”

LİNK : http://nacikaptan.com/?p=81435YENİ FETÖ’ler DOĞUYOR * Tarikatlar ve cemaatlar kapatılsın * Türkiye’de “şirketleşen” tarikat ve cemaatler

LİNK : http://nacikaptan.com/?p=81430TARİKATLER VE CEMAATLER KAPATILSIN * Orhan Gökdemir: Devletimiz tarikatler ve cemaatler olmadan yönetme becerisine sahip değil

LİNK : http://nacikaptan.com/?p=81428TARİKATLER VE CEMAATLER KAPATILSIN * Barış Terkoğlu: Tarikat ve cemaatleri dağıtmadan Türkiye’yi bir arada tutma şansı kalmadı

LİNK : http://nacikaptan.com/?p=81426“Tarikatler Cemaatler Dağıtılsın * Özlem Şen’le tarikat ve cemaatler üzerine: Tarikatlar aynı zamanda birer sermaye grubu

LİNK : http://nacikaptan.com/?p=81420TARİKATLAR KAPATILMALIDIR * NAKŞİBENDİ KARANLIĞI!

LİNK : http://nacikaptan.com/?p=79758Mumcu 1993’te uyarmıştı: İmam subaylar… * …yaşa var ol Harbiye, Selamünaleyküm sivil toplum, Maşallah ikinci cumhuriyet,Ruhuna el Fatiha laiklik.”*

Naci Kaptan / 06.09.2020

SADIK USTA : MÜSLÜMANLARA AÇIK ÇAĞRI

Tarikat şeyhi Fatih Nurullah’ın suçüstü yakalanması İslamcı (olumlu anlamda kullanıyorum) çevrede bir panik yaratmışa benziyor ki altan alta savunmalar görülüyor.

Anlamanız için bir kez daha yazayım:

1. Fatih Nurullahlar aslında yaptıklarını sünnete dayandırıyorlar. Çocuklarını bu tarikatlara teslim edenler de bunu yıllarca sözüm ona en muteber insanların verdikleri güven nedeniyle yapıyor.

2. Bu ahlaksız mahluklar yakalanana kadar İslamcıların birçoğu açısından en muteber insanlardır yakalanınca birden bire "o bizden değil" oluyor.

3. "Tarikatlar sosyal bir olgudur bunlara koruma sağlanmalıdır" demek sosyal bir olgu olan mafya ve fahişelik için de koruma istemek gibidir.

4. Bu ahlaksızlar genel anlamda dindarların cahilliği hoş görüsü ve "aman laikler duymasın yoksa bizi tefe koyarlar" davranışına olan güvenlerinden dolayı pervasızdırlar.

5. "Ne var ki bunda her yerde çocuk tacizi var" diyenler tarikat ve kuran kurslarındaki ahlaksızlıklara tevekkül ve biat kültürü nedeniyle katlanıldığını ve korunduğunu unutuyorlar…

6. İstisnasız bütün İslamcılar biliyorlar ki; tarikat cemaat ve medrese hocalarının şeyh ve imamlarının her biri kendi çapında "küçük peygamber" muamelesi görmekte Kuran ve genel olarak din istenen bu muamelenin bir kılıfı olmaktadır. Bu gerçeği değiştirmektense ona teslim olanlar imanlarını da sorgulamalıdırlar.

7. Küçük çocuklarına dokunan herhangi birini bir çırpıda öldürebilen dindarların bu şeyh hoca ve imam tipli zalimlere katlanması çok ciddi bir ruhsal hastalığın da belirtisidir.

Bu gerçeğin üstünden atlayan dindarlar da sıkıntılı bir ruh sağlığı sorunu yaşadıkları çok açıktır…

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s