GÜNÜN KAHRAMANLARI DOSYASI : Antalya’da, 42 yaşındaki Halise Demir, 16, 18 ve 20 yaşlarındaki zihinsel engelli 3 çocuğuna gül gibi bakıyor


Değerli Yurtseverler,

Şimdi size kendi kahramanımızı tanıtacağız. Bazı insanlar vardır etrafına safi zarardan başka bir şey vermez. Bazı insan vardır yaşamı ile başkalarına umut olur, can olur. İşte bizim kahramanımız da 3 engelli çocuğu olmasına rağmen gıkını çıkarmadan gayet güzel sevgi ile bakan Halise Demir hanımefendi. Biz engelli çocuklarına böylesine güzel bir bakım sunan Halise hanımı yılın kahramanı olarak seçtik. Sizde aşağıdaki haberi okuyunca bize hak vereceksiniz. Bu devirde böyle bir aile bulmak bize cennette vaha bulmuş gibi geldi. Allah bu aileden razı olsun. Ayaklarına taş değdirmesin.

Haber Başlığı : Fedakar Anne ‘Kanatsız Meleklerinin’ Üzerine Titriyor

Antalya’da, 42 yaşındaki Halise Demir, 16, 18 ve 20 yaşlarındaki zihinsel engelli 3 çocuğuna, büyük bir fedakarlık örneği göstererek şefkatle bakıyor Çocuklarını ‘kanatsız meleklerim’ diye seven anne Demir: ‘Çocuklarımı sevgiyle, aşkla büyütüyorum. Tırnakları acısa, benim ciğerim yanar. Gece rahat uyuyorlar mı, diye sürekli başlarında duruyoruz’ ‘Onlara bir şey olacak diye çok korkarım. Çünkü onlar Allah’ın bize emaneti, bir şey olursa yaşayamam. Sürekli öpüyorum, seviyorum’

GÜLSEM ADAM – Antalya’da "kanatsız meleklerim" diye sevdiği, 16, 18 ve 20 yaşlarındaki zihinsel engelli üç çocuğuna şefkatle bakan Halise Demir, onlara bir şey olmaması için üzerlerine titriyor.

Kepez ilçesinde yaşayan Halise (42) ile inşaat işçisi İsa Demir (50) 22 yıl önce ilk bebeklerini sağlıklı şekilde kucağına aldı.

Çiftin daha sonra dünyaya gelen Ömer (20), Esra (18) ve Emrecan (16) ismini verdikleri çocukları sağlık problemleriyle dünyaya geldi.

Zihinsel engelli çocuklarıyla bir bebek gibi ilgilenen Demir çiftinin fedakarlıkları, çevresindekiler tarafından da takdirle karşılanıyor.

Hayatını çocuklarına adayan Halise Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarının şifa bulması için yıllarca verdikleri mücadeleden olumlu bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Evlatlarını hiçbir zaman zihinsel engelli olarak görmediğini vurgulayan Demir, çocuklarıyla her zaman gurur duyduğunu dile getirdi.

– "Ben üç melek annesiyim"

Demir, zihinsel engelli üç gencin annesi olmanın çok özel bir durum olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Çocuklarımın çevre tarafından dışlanmasına çok üzüldüm. Yıllarca bu konuda mücadele ettim. Çocuklarıma deli gözüyle bakanlarla tartışmak zorunda kalıyorum. Çocuklarım deli değil, Allah’ın verdiği birer melek. Ben üç melek annesiyim. Onları ‘kanatsız meleklerim, cennet kuşlarım, çiçeklerim’ diye seviyorum. Çocuklarımı sevgiyle, aşkla büyütüyorum. Tırnakları acısa, benim ciğerim yanar. Gece rahat uyuyorlar mı, diye sürekli başlarında duruyoruz. Onlara bir şey olacak diye çok korkarım. Çünkü onlar Allah’ın bize emaneti, bir şey olursa yaşayamam. Sürekli öpüyorum, seviyorum. Küçük bir bebek gibi çok saflar, temizler."

Devletin, çocukları için gerekli tüm desteği verdiğini vurgulayan Demir, çocuklarının gelişimi için ömrü boyunca mücadele edeceğini kaydetti.

Kaynak : AA

KAYNAK : https://www.haberler.com/fedakar-anne-kanatsiz-meleklerinin-uzerine-13475123-haberi/

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s