EMNİYET GM DOSYASI : Emniyette ‘Başlık’ gitti ‘Başörtüsü’ geldi


ÖZEL BÜRO NOTU : OLDUM OLASI GÜVENLİK KURUMLARINDA DİNSEL İMGE BARINDIRAN ŞEKİL ŞEMAYA KARŞI OLDUK. BUGÜNE KADAR GEREK TSK GEREK EMNİYET LAİKLİĞİN KALELERİ OLARAK BUNA RİAYET ETTİ VE ÜNİFORMALARINDA DİNSEL BİR İMGE BULUNDURMADI. FAKAT İKTİDAR PARTİSİNİN GİZLİ AJANDASINA GÖRE ÖNCELİKLE LAİKLİĞİN YIKILMASI GEREKİYOR. BUNU DA FIRSAT BULDUKÇA PARÇA PARÇA YAPIYORLAR. ONLAR YAPADURSUN KEMALİSTLER OLARAK BİZ DE İKTİDAR SIRASI GELİNCE FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRÜRÜZ. BUGÜNE KADAR DEVLET HİZMETLERİ İLE DİN OLGUSUNUN BİRLİKTELİĞİNDE NE GİBİ FELAKETLER OLUŞABİLECEĞİNE DAİR YÜZLERCE PAYLAŞIM YAPTIK, OKUMAYANLAR SİTEDEN OKUYABİLİR. BURADA BUNU TEKRAR ETMEYECEĞİZ. LAİKLİK BU ÜLKENİN VE MİLLETİN TEMİNATIDIR. GEÇMİŞTE SİVİL ALANLARDA BAŞÖRTÜSÜ TAKANLARI İKNA HEYETLERİ İLE FİKİR KUŞATMASINA ALANLAR NE KADAR YANLIŞ YAPTIYSA GÜVENLİK KURUMLARINA DİNSEL TEMALARI SOKANLAR DA O KADAR YANLIŞ İÇİNDEDİR. BU KONUDA BAŞKA ÖNEMLİ GELİŞMELERİ İLERİDE PAYLAŞACAĞIZ. BİZİ TAKİBE DEVAM EDİN.

Emniyette ‘Başlık’ gitti ‘Başörtüsü’ geldi

Resmi Gazete’de Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği’ndeki “başlık” ibaresi “başörtüsü” olarak değiştirildi.. Buna göre emniyet personelinin kullanacağı başörtüsünün renkleri ve şekli de tarif edildi.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayınlandı ve yönetmelikte “başlık” ibaresi “başörtüsü” olarak değiştirildi.

Emniyette ‘Başlık’ gitti ‘Başörtüsü’ geldi

Başörtüsü ise “Başını örten bayan personel için başı örtecek ancak yüzü örtmeyecek şekilde desensiz, polisler için koyu lacivert, çarşı ve mahalle bekçileri için acı kahve renkte kumaştan yapılır” diye tanımlandı.

Türkiye’de 307 bin 813 emniyet mensubunun yüzde 7’si kadın ve 70 kadın bekçi var.

Emniyette Başlık gitti Başörtüsü geldi

‘BAŞLIK’ İBARESİ TAMAMEN KALDIRILMIŞ OLDU’

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği, 27 Ağustos 2016 tarihi itibariyle değiştirmiş ve kadın personele başörtüsü serbestliği getirilmişti. Resmi Gazete’de yayımlanan son karar ile yönetmelikteki ‘başlık’ ibaresi ‘başörtüsü’ olarak değiştirildi.

ANKA

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s