TALEBİMİZDİR : BİRİ YENİ DOĞMUŞ 4 UFAK ÇOCUĞU OLAN VE AŞÇILIK YAPAN ÇARESİZ BABAYA DEV LETİN SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ !!!!!


DAĞITIM :

  1. TBMM DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ
  2. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI
  3. İSTANBUL VALİLİĞİ
  4. CUMHURBAŞKANLIĞI VE DEĞERLİ BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  5. ESENLER BELEDİYE BAŞKANLIĞI
  6. ÖZEL BÜRO GRUBU YURTSEVERLERİ

Değerli Cumhurbaşkanım, Bakanım, Valim, Başkanım,

Tüm dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Coronavirüs belası sadece güzide vatanımızda değil tüm dünyada geride gözü yaşlı aileler bıraktı. Kolay bir iş değil, hergün onlarca dünya vatandaşı ahirete göçüyor. Ama Allah razı olsun başta sağlık çalışanlarımız ve devlet büyüklerimiz bu kanayan yaraya merhem olmak için vargücü ile savaşıyor. Onlar bizim kahramanımız. Kahramanlar da böyle günlerde çıkar. Umut tam dibe vurmuşken birileri çıkar, sizin için savaşır. Allah hepsinden razı olsun. Devletimiz gerekli tedbirleri uyguluyor. Umuyorum en kısa sürede bu belayı da defedeceğiz. Biz miladı 5,000 sene öncesine dayanan büyük bir devletiz. Elimizi hiçbir ülke hiçbir musibet bükemedi, tarih bunu yazmadı, yazamayacak.

Değerli Cumhurbaşkanım, Bakanım, Valim, Başkanım,

Biz Türkleri diğer ırk ve halklardan ayrı kılan bir çok özelliğimiz var ama en başta gelen yegane özelliğimiz her daim DAYANIŞMA içinde oluşumuzdur. Birbirimize sahip çıkmamızdır. Muhtaca el vermek, yardım ihtiyacı olanın derdine derman olmak bizlerin geninde kodlanmıştır. Size bu mektubu yazma nedenimiz de tam bu sebepten.

İstanbul Esenler ilçesi Tuna Mahallesinde ikamet eden, Bolu’lu olan ve Aşçılık yapan İsmail Dolapçı kardeşimiz de tarafımıza sığınarak yardım talep etti.

Bize gönderdiği mektubu aşağıda dikkatinize arz ediyorum. Bu kardeşimiz tümü küçük (Biri yeni doğmuş) 4 çocuk babasıdır ve işsiz olduğu için evini geçindiremiyor. Çocuklarına gerekli besini sağlayamıyor. Psikolojisi o kadar kötü durumda ki intiharın eşiğine gelmiş durumda. İntihar etmemesinin yegane sebebi ölürse çocuklarının iyice sahipsiz kalacak olması.

Değerli Cumhurbaşkanım, Bakanım, Valim, Başkanım,

Bugüne kadar sizlerin makamına çok sayıda yardım talebi içeren mektup, fax ve e-posta mesajı gönderdik, sağolun siz de hiç yardımsız bırakmadınız. Kendimiz için bugüne kadar tek bir talebimiz olmadı, bundan sonra da olmayacak. Amacımız tarafımıza çaresiz olarak sığınan yardıma ihtiyacı olanların yakarışlarını objektif bir şekilde size iletmek ve ardından gerekli yardımın sağlanmasını temin etmek. Şimdi de İsmail kardeşimizin yakarışını size iletiyoruz. Mümkünse bu kardeşimize ama Belediye Başkanlığı bünyesinde ama Valilik bünyesinde gayrısını siz daha iyi takdir edersiniz, ailesini geçindirebileceği bir iş imkanı sağlanabilirse çok sevap kazanmış olacaksınız. Çünkü biri yeni doğmuş 4 çocuğumuzun sağlığı söz konusu. Çocuklarımızın fotoğrafını yukarıda görebilirsiniz.

Biz makamınızın bu çağrıya kayıtsız kalmayacağını adımız gibi biliyoruz. Siz size sığınanlara sahip çıkarsınız.

Biz elçiyiz, iletmesi bizden çaresi sizden. ÖZEL BÜRO GRUBU Yurtseverleri içinde de bu aileye sahip çıkmak isteyenler olabilir. Kendilerinin nakdi bir yardım talebi yok ancak evin reisi olan babaya mesleği olan Aşçılık konusunda iş imkanı sağlanarak yardım edilebilir.

Kendisine ulaşmak isteyenler için Baba İsmail Dolapçı’nın telefonu : 0532-175-3214

Allaha emanet olun.

Saygılarımızla,

Erkut Ersoy

İstihbarat Uzmanı

ÖZEL BÜRO GRUBU

ÇARESİZ BABA İSMAİL DOLAPÇI VE BAKIMA MUHTAÇ 4 ÇOCUĞU

ÇOCUKLARINA BESİN SAĞLAYAMAYAN ÇARESİZ BABA İSMAİL DOLAPÇI’DAN GÖNDERİLEN MESAJ :

Selamun aleyküm Abi,

Ben İsmail Dolapcı. Boluluyum. İstanbul Esenler Tuna Mahallesinde ikamet ediyorum. Aşçıyım. 4 çocuk babasıyım. Evimi geçindiremiyorum, çocuklarımın ihtiyaçlarını, evimin ihtiyaçlarını karşılamakta çok zorlanıyorum.

Çocuklarım bakkaldan veya arkadaşlarından gördüğü bir şeyleri benden istediklerinde geçiştirmekten, içime atmaktan, ağlamaktan başka elimden bir şey gelmiyor. Kartlarım hep dolu ödeyemiyorum. Telefonumu 2 aydır ödeyemiyorum.

Senetle yeni doğan çocuğum için beşik filan aldım, onları da ödeyemiyorum. Çıkış yolu bulamıyorum. Cumhurbaşkanlığı hattı CİMER’e yazdım ama olmuyor. Kaymakamlığa yazdım olmuyor. Allahtan korkarim ki şu sabiler babasız kalmasın isterim, intiharın eşiğindeyim. Bana siz büyüklerimden allah rızası için yardım talep ediyorum. Bana bir umut olduğunu görmek beni çok bahtiyar edecek. Yalvarıyorum yardım edin. Siz büyüklerimden yardım istiyorum. Kredi çıkmıyor kırmızı çizgi yediğim için. Borç bile verseniz razıyım. Allah ne güzel söylüyor. Biz düşenler için. Doğru olan şudur. İsteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır doğru olan. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir. Yardım talebimden dolayı utanıyorum ama çaresiz bir babayım ben. Yardımcı olandan da olmayandan da Allah razı olsun.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s