DUYURU : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ AYRINTILAR


Değerli Yurtseverler,

Çok yoğun bir gündem yaşıyoruz. Takip etmekte zorlanıyoruz desek abartmış olmayız. Tabi bu yoğun gündem içinde doğru olduğuna emin olduğumuz bilgiler olduğu gibi maalesef çok sayıda DEZENFORME bilgi de ortalıkta dolaşıyor. Ama hiç gündemden inmeyen bir konu var ki o da tahmin edebileceğiniz gibi FETÖ ÖRGÜTÜ ve marifetleri. Hergün ulusal medyada birilerinin tutuklandığını, adı bilmemne olan Bölge İmamının yaptığı yaramazlıkları okuyoruz. Devletin kendi içinde bu örgüt üyelerinden temizlenmeye çalışması çok doğru bir tavır. Çünkü bu ajan şebekesi yıllarca AK Parti’nin suyuna giderek, yakın ve samimi davranışlar sergileyerek hatta kandırarak devletin en mahrem yerlerine sızdı. AK PARTİ’nin kandırıldığı doğrudur ama en azından bir süre için. AK PARTİ, bunların iç yüzünü, devlette kadrolaşma ısrarını sürdürmeye başladığında anladı ancak bir süre durup gelişmeleri izledi. Ne zamanki 17/25 yolsuzluğu, Hakan Fidan’ın tutuklanması, MİT TIRLARI gibi konular gündeme geldi, FETÖ’nün ipi çekildi. Bu nedenle Tayyip Erdoğan’ın kamuoyu önünde KANDIRILDIK demesine ben şahsen inanıyorum. Gerçi FETÖ örgütü ile ilgili 1991 yılından bu yana gerek üst düzey Emniyetçiler, gerek NECİP HABLEMİTOĞLU gibi usta yazarlar, gerek MİT’ten bazı önemli istihbaratçılar, gerek Ergenekon Davalarında sanıkların ısrarlı beyanları ve koydukları deliller ve gerekse HANEFİ AVCI gibi Emniyet Müdürleri, ilgili hükümetleri uyardıysalar da o dönemki samimiyetleri ve ilişkilerinin balayında olması nedeniyle örgüte dokunulmadı. Ancak menfaatler zarar görünce gerçek ortaya çıktı.

Şimdi bir akım başladı. Biz de ilgi ile izliyoruz. Bazı uyanıklar ayaklarına dolanan rakiplerini ekarte etmek, pasifize etmek için Emniyet Müdürlüğüne FETÖCÜ diye ihbarda bulunuyormuş. Bu o kadar doğal hale geldi ki dayak yiyen kadınlar mı ararsın, komşusunu kıskanan ev sahibi mi ararsın, öğretmeninden geçer puan alamayan öğrenci mi ararsın, patronundan zam koparamayan işçi mi ararsın hepsi var. Herkes birilerini FETÖ ÜYESİ diye ihbar etme peşinde. İhbar edelim belki tutar mantığı ile önüne gelen birbirine iftira atıyor. Nasıl olsa ihbarcılık ücretsiz ve kolay bir uğraş. Yaz mesajını bir tuşa tıkla gönder. Artık bundan sonra o uğraşsın mantığı. Hal böyle olunca Emniyet birimleri işin içinden çıkamıyor. Tabi burada gerçekten konuya duyarlılık gösterip gerçek manada bildirim yapan yurtseverleri tenzih ediyoruz. Sözümüz onlara değil.

ÖZEL BÜRO GRUBU’nun paylaşımlarını beğenmediği için, yada gruptaki kuraldışı tavrı nedeniyle gruptan ihraç ettiğimiz, yada bir takım AK PARTİ seçmeninin hoşuna gitmeyen paylaşımlarımız nedeniyle birtakım amigo seçmen, bizi de çok kez şikayet etti. Bilinen, tanınan bir grup olduğumuz, daha ötesinde popüler bir güvenlik grubu olduğumuzdan dostumuz kadar düşmanımız var ne yazık ki. Ve komiktir düşmanımız uyumayıp açığımızı aramakla meşgul. Bunlar kimler derseniz aralarında tutuklattığımız organize suç işlemiş kanun kaçakları, uyuşturucu tüccarları ve torbacılar, bir takım fanatik AK PARTİ taraftarı, üçkağıtçılar, dolandırıcılar, sahtekarlar, bir baltaya sap olamayıp akşama kadar internette gezen ve onu bunu resmi kurumlara şikayet eden ergen tipler, ne ararsanız var. Ama bu kadar yoğun uğraşılarına rağmen ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU dimdik ayakta duruyor. 2011 yılından bu yana web sitemiz 1 gün bile kapatılmadı. Bu da kanunlara harfiyen uyduğumuzun net bir göstergesidir. İstihbarat grubu olarak kanunları en az uzman hukukçular kadar iyi biliriz. Düşünce özgürlüğünün bize tanıdığı haktan yararlanarak elimizden geldiğince yurtsever takipçilerimizi binlerce değişik konuda aydınlatmaya gayret ediyoruz. Bunu yaparken iftira atmamaya, yalan beyanda bulunmamaya, kişilik haklarına, demokrasiye, T.C. kanunlarına azami dikkat ediyoruz. Kanunların bize tanıdığı hakkın nerede başlayıp nerede bittiğini de çok iyi biliyoruz. Bu nedenle her fırsatta açığımızı kollayıp faaliyetlerimizi engellemeye çalışan beyhudeler hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Ayrıca bize karşı kullanılacak istihbarat yöntemleri de boşa çabadır. Onların bildiği kadar bizim unutmuşluğumuz var. Bu strateji tutmaz, baştan söyleyelim de gereksiz zaman kaybı olmasın.

Bunun yanısıra, zannedildiği gibi biz herhangi bir partinin yada siyasi hareketin düşmanı da değiliz ve hiç olmadık. AK PARTİ dahil. Hep söylediğimiz bir şey var onu tekrar edelim. ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU partilerüstüdür. Hiçbir partiye yada siyasi harekete ön yargımız ve düşmanlığımız yoktur. Bizim için milli menfaatler önemlidir. Milli menfaatlerimiz gereği doğru yapanı alkışlar yanlış yapanı eleştiririz.

En hassas olduğumuz nokta makam ve mevki kullanarak devlet imkanları ile bireysel zenginleşmedir.

Yani yolsuzluklara ve usulsüzlüklere kim bulaşmışsa hatta bu siyasi otorite bile olsa eleştiririz. Çekinmeyiz, korkmayız. Ama bazı kesimler bizi bilinçli olarak yanlış lanse ediyor. ÖZEL BÜRO GRUBU hiç kimsenin adamı yada grubu değildir. Tamamen sivil insiyatifle oluşmuş, ülkesinin huızur ve güven ortamına karınca kararınca katkı sunmayı hedeflemiş Kemalist bir oluşumdur.

Biz Mustafa Kemal’in askeriyiz. Başka ünvana ve sıfata ihtiyacımız da yoktur.

Ayrıca kendimizi birilerine beğendirmek gibi bir derdimiz de hiç olmadı, olmaz da. Çünkü iş adamı değiliz ihale ihtiyacımız bulunmuyor, işçi yada memur değiliz terfi yada zam peşinde olmadık, bürokrat değiliz tatil beldesinde müdürlük te istemiyoruz. Bu sebeple işine gelen takdir eder işine gelmeyen etmez. İşine gelen takip eder işine gelmeyen etmez. Sadece gölge edilmesin, başka ihsan istemiyoruz.

Bundan sonra da Allah sağlık sıhhat verdikçe ve siyasi otorite ile karşı karşıya kalmamız gerekse de, hatta ERGENEKON gibi siyasi tiyatro davalarının figuranı olmak pahasına doğru bildiğimizi söylemekten, yazmaktan, paylaşmaktan geri durmayacağız. Allah var gam yok. Biz doğru yoldan ayrılmadığımız müddetçe rabbim bizi sahipsiz bırakmaz biliyorum. Er yada geç doğru, yolunu bulur, su mecraasına kavuşur. Sizlere bu paylaşımları yapmak için zamanımız, ekonomik imkanlarımız ve sağlığımız oldukça “BİLGİLİ TOPLUM GÜÇLÜ TÜRKİYE” misyonumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz.

Bizi takibe devam edin.

Erkut Ersoy

İstihbarat Uzmanı

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU

25.03.2020 & Ankara

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s