SAĞLIK DOSYASI /// Korkunç Corona Virüsü İddiası : Türkiye’de 145 Bin Civarında Vaka Var


Korkunç Corona Virüsü İddiası : Türkiye’de 145 Bin Civarında Vaka Var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın mütevelli heyeti başkanlığını yaptığı Medipol Üniversitesi’nden Muhammet Emin Akkoyunlu çok önemli bir iddiada bulundu. Akkoyunlu açıklamalarında Türkiye’deki corona virüsü vaka sayısının 145 bin civarında olduğunu iddia etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kurulan Medipol Üniversitesi’nin Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammet Emin Akkoyunlu Türkiye’deki corona virüsü vaka sayısı hakkında bir iddiayı gündeme getirdi. Akkoyunlu Türkiye’de 145 bin corona virüsü vakası olduğunu iddia etti.

KORKUNÇ İDDİA

Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Muhammet Emin Akkoyunlu, Habertürk TV canlı yayınına katıldı ve şu ifadeleri kullandı.

“Fırtınaya yeni giriyoruz. 1 vaka tespit ettiyseniz bunun karşısında toplumda gezen tespit edemediğiniz 400 vaka var demektir. (359X400) Her ölüm vakası için tespit edemediğiniz arkada 1000 civarında vakası var demektir. Salgın şu anda daha yeni başlıyor. Bugün alacağımız önlemler hızı ancak 2 hafta durduracak.”

Corona Virüsü Vaka Sayısı İçin Korkunç Sayı

Ebru Baki bunun üzerine hesap yaptı ve ‘biz şu anda 145 binlerdeyiz’ dedi. Akkoyunlu ise açılamalarında “Tahmini vaka sayısı bu civarda” ifadelerine yer verdi.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s