USULSÜZLÜK DOSYASI : KAVAKÇI AİLESİNE DEVLET OLARAK BORCUMUZ MU VAR ????? BİRİ BÜYÜKELÇİ BİRİ MİLLETVEKİLİ BİRİ DANIŞMAN


KAVAKÇI AİLESİNE DEVLET OLARAK BORCUMUZ MU VAR? BİRİ BÜYÜKELÇİ BİRİ MİLLETVEKİLİ BİRİ DANIŞMAN

Merve Kavakçı büyükelçi Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanı danışmanı ve Ravza Kavakçı da milletvekili oldu. Son çıkan haberlere göre de Ravza Kavakçı’nın aynı zamanda İBB iştiraki olan Metro AŞ kadrosunda yer aldığı ortaya çıkmıştı.

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı’nın halen İBB iştiraki olan Metro AŞ kadrosunda yer aldığı görüldü. Konu hakkında Başkan İmamoğlu: "Ravza Kavakçı elektrik mezunuyken Metro AŞ tarafından ABD‘ye siyaset doktorası yapması için gönderilmiş. Buna karşılık 4 yıl 11 ay mecburi hizmet tanımlanmış ama bunu da yapmamış. Zaten elektrik mezunu birinin siyaset doktorasına gönderilmesi de anlamlı değil. " diyerek açıklamada bulundu.

Gazeteci İsmail Saymaz sosyal medyadan yaptığı paylaşımla "Kavakçı’ların imtiyazı nerden geliyor?" diye sordu. Saymaz "Kavakçı Ailesine ne borcumuz var ki biri milletvekili diğeri büyükelçi sonuncusu danışman… Memleketimizin hizmet edebilmek için atamayı ve kadro almayı bekleyen binlerce evladı varken Kavakçı’ların imtiyazı nerden geliyor?" diyerek tepki gösterdi.

Eski milletvekili Merve Kavakçı büyükelçi olarak atanırken Ravza Kavakçı Kan halen AKP İstanbul Milletvekili. Mariam ve Gülhan Kavakçı Cumhurbaşkanı Danışmanlığı görevini sürdürürken Erva Kavakçı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nde Proje direktörü olarak çalışıyor. Ravza Kavakçı’nın eşi Osman Kan Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Elif Kavakçı ise Emine Erdoğan’ın moda tasarımcılığını yapıyor.

LİNK : https://www.turkiyemtv.com.tr/haber/2988833/kavakci-ailesine-devlet-olarak-borcumuz-mu-var-biri-buyukelci-biri-milletvekili-biri-danisman

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s