E-KİTAP : BİRBİRİNDEN DEĞERLİ 60 KAYNAK ESER VE E-KİTAP HİZMETİNİZE SUNULMUŞTUR


BİRBİRİNDEN DEĞERLİ 60 KAYNAK ESER VE E-KİTAP

J. Minter Yakışıklılar – Pdf – E-kitap – İndir

"Yakışıklılar’ın her birine delicesine ve mantıksızca âşık olmamanız imkânsız. Tıpkı sıkı bir parti gibi, bu kitabın da bitmemesi için dua edeceksiniz. Ardından, kendinize gelmek için biraz zamana ihtiyacınız olacak. Fakat tek ve gerçek çareyi DAHA FAZLASINDA bulacaksınız."
Cecily von Ziegesar, Dedikoducu Kız’ın yazarı.
Yakışıklılar’la tanışın. New York’un en cool ve seksi çocuklarıyla:
Mickey: Juliet’i tavlamaya çalışırken Romeo damdan düşmemişti… Yoksa düşmüş müydü?
David: Sporcu dediğin ne kadar hassas olabilir ki?
Arno: Çapkınlıkla kaşarlık arasındaki ince çizgi nedir?
Patch: Kaybolduğunun farkında mı?
Jonathan: O, hepsini bir arada tutan bir yapıştırıcı gibi.
Ve ansızın Yakışıklılar’ın hayatına şu kız girdi!
Kelli: Davetsiz misafir, üstelik hepsini mahvedecek!
Kuralları öğren. Listeye gir. YAKIŞIKLILAR’dan biri ol!
J. Minter, New York’ta büyüdü ve Columbia Üniversitesi mezunu.
Halen New York, TriBeCa’da yaşıyor.
Yayınevi: Artemis
Sayfa Sayısı: 272
Basım Yılı: 2008 Eylül

J.A. Redmerski – Hiçliğin Kıyısında – PDF – e-kitap – İndir

Yirmi yaşındaki Camryn, alışılmışın dışında bir yaşam tarzı düşlemektedir. Fakat başına gelen trajediler bu yaşamı kendisinden zorla çekip alınca, ilk bulduğu otobüse atlayarak varış noktasını bilmediği bir yolculuğa çıkar. Çıktığı bu kendini yeniden keşfetme yolculuğunda, kendisi gibi nereye gideceğini bilmeyen, Andrew Parrish adında biriyle tanışır. Fakat Andrew’un da bazı karanlık sırları vardır.
Andrew yolculukları esnasında Camryn’e kimseye bağlı kalmadan, içinden geldiği gibi yaşama, en derin ve kuytu arzularına teslim olma sanatını öğretir. Ancak Andrew’un ondan gizlediği sır yolun sonunda kendisini beklemektedir. Bu sır ikiliyi bir araya getirebilecek midir, yoksa onları sonsuza dek birbirlerinden ayrılmaya mı mahkûm edecektir?
"Hiçliğin Kıyısında mı? ‘Muhteşemliğin Kıyısı’na ne dersiniz? Çünkü şu anda tam olarak bu durumdayım."
-USA Today-
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 472
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Ephesus Yayınları

Janet Evanovich – Kafası Güzel Serseriler – Pdf – E-kitap – İndir

"Hayat bir oyundur ve bazen kazananı bir tesadüf belirler."
Adım Stephanie Plum. Evet, ben o meşhur kefalet memuruyum. Ardımda iki kızgın adam ve çözülememiş gizemli bir vaka bırakarak Hawaii tatilinden dönüyorum. Ama tüm dünya biliyor ki ben bir bela mıknatısıyım ve bu yolculuğu da sorunsuz atlatmam pek mümkün değildi. Çantamda Tom Cruise’a mı yoksa Ashton Kutcher’a mı daha çok benzediğini tam çıkaramadığım bir adamın fotoğrafını buldum. Dananın kuyruğu da tam burada koptu zaten. Bu fotoğraf yüzünden peşime takılanların haddi hesabı yok.
Bir taraftan da içtiği aşk iksiri yüzünden yakaladığımız kapkaççıya âşık olan Lula ve beni sürekli evlendirmeye çalışan ailemle baş etmem gerekiyor. Hayatımdaki erkekler arasında hâlâ bir seçim yapamamış olmamı saymıyorum bile.Kısacası macera devam ediyor ve bu hikâyenin adı geçen ünlülerle hiçbir ilgisi yok. Gerçekten.
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 320
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları

Jillian Larkin – Fettan Özgür Ruhlar 1 – Pdf – E-kitap – İndir

Caz. İçki. Erkekler
Bu tehlikeli bir karışımdır.
Her kız sahip olamadığını arzular. On yedi yaşındaki GLORIA CARMODY bir flapper gibi yaşamak istiyor bununla birlikte gelen, kısa saçları, sigarayı ve müzik dolu geceleri de. Artık, Chicago’nun en nüfuzlu ailelerinden birinin oğlu olan Sebastian Grey’le nişanlandığına göre, Gloria’nın parti günleri daha başlamadan bitmek zorunda…
Yoksa değil mi?
Gloria’nın temiz ve uslu kuzini Clara Knowles, bu yüksek sosyete düğününde bir pürüz çıkmasın diye yardıma geldi ama Clara da göründüğü kadar masum değil. Onun da, gizli tutmak için her şeyi feda edebileceği ufak, kirli sırları var…
Gloria’nın cemiyetteki en iyi arkadaşı LORRAINE DYER, Gloria’nın gölgesinde yaşamaktan bıkkın. Lorraine’in kıskançlığı umutsuz bir öfkeye dönüştüğünde, artık kimse güvende olmayacak.
Ve sonunda birileri çok üzülecek…
Yazar Jillian Larkin’in ilk kitabı Fettan, her şeyin değiştiği, 1920’lerin en hareketli döneminde geçen seksi, tehlikeli ve son derece
romantik bir serinin de ilk kitabı.

Sayfa Sayısı: 408
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

John Flanagan – Gölgelerin Efendisi Serisi – PDF – İndir

John Flanagan Gölgelerin Efendisi Serisi PDF, John Flanagan e-kitap serisi kitap kurtlarına özel seri.

Boyut:29-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

Joss Ware – Geceye Veda – Pdf – E-kitap – İndir

Bildikleri her şey yok oldu.

Beş adam dünyayı yakan kızgın ateşlerden insanüstü yetenekler kazanarak sağ çıktı. Onlar insanoğlunun son çaresi. Ne var ki, bu karanlık ve yıkılmış dünyada tek başlarına hayatta kalmaları imkânsız.

Quentin Fielding’in her şeyi vardı: para, iktidar ve kadın. Ancak, medeniyetin yok olmasıyla birlikte artık istediği tek şey intikam almak. Quent, özel yeteneğiyle birlikte ölümcül görevi için yola çıkıyor; yıllar önce yarım bıraktığı işi yapmaya, dünyayı yıkıma ve kaosa sürükleyen adamı öldürmeye gidiyor. Önündeki tek engel gizemli, güzel bir kadın.

Zoë Kapoor ise ailesini öldüren canavar zombilerin peşinde kendi intikamını arıyor. Bir zamanlar onlara ait olan dünyanın yıkıntılarında yolları kesişen Zoë ve Quent’in arasında umutsuz bir aşk başlıyor. Hayal bile edemeyecekleri bir düşmana doğru yaklaşırken, her şeye veda etmek zorundalar: korkuya, pişmanlığa ve geceye.

Sayfa Sayısı: 296
Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Arunas Yayıncılık

Jostein Gaarder – Sirk Müdürünün Kızı – Pdf – E-kitap – İndir

Sirk Müdürünün Kızı, Sofie’nin Dünyası’nın yazarı Jostein Gaarder’in çağımız aile ve eğitim düzenini eleştirdiği bir roman…
Petter, hayalperest bir çocuktur. Ne çocukken ne de sonraları standartlaştırılmak istenen insan modeline uyacaktır. O da zengin hayal gücünü paraya dönüştürmenin bir youlunu bulur ve konu bulamayan yazarlara roman ve hikâye konuları satmayı iş edinir. Yüzlerce kitabın gölge yazarı olan bu yalnız hayalperest, hayal ve gerçeğin iç içe geçtiği romanda, çocukken uydurduğu sirk müdürünün kızı Panina Manina’nın öyküsünü defalarca anlatacak ve yaşayacaktır…
Her satırı okuru hayrete düşürecek bir roman…
Yayınevi: Pan Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 240
Basım Yılı: 2006

Judith McNaught – Cennet – Pdf – E-kitap – İndir

Danielle Steel ve Nora Roberts hayranı okuyucularımızın çok severek okuduğu bir yazar olan Judith McNaught, Amerika’daki hatta dünyadaki aşk romanı yazarları arasında seçkin bir yere sahip. Yazarın öykü kurmadaki ustalığı, en sevilen kitabı olan ‘Cennet’i modern bir masala dönüştürmüş.

Bancroft mağaza zincirinin mirasçısı Meredith, babasının baskıcı dünya görüşü nedeniyle yalnız ve mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. On sekiz yaşındayken hayatına giren Matt, deneyimsiz genç kızın dünyasını aşkla donatır. İki genç de ışığa kavuşmak için ölümü göze alan pervaneler gibi kendilerini aşk ateşine atarlar. Ancak acıklı rastlantılar ve Philip Bancroft’un korkularından kaynaklanan tutuculuğu her şeyi tersine çevirir. Aşk her iki genç için de üstüne perde çekilip unutulması gereken bir duyguya dönüşür. Yıllar sonra tekrar karşılaşıncaya kadar… Fakat yıllar pek çok şeyi değiştirmiş, ikisinin de önünde başka ufuklar açmıştır…

Sayfa Sayısı: 544
Baskı Yılı: 2005

Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Judith McNaught – Gece Fısıltıları – Pdf – E-kitap – İndir

Küçük ve sakin bir kasabada polis olan Sloan Reynolds, güzel, akıllı, kendine güvenen ve herkesin sevdiği bir genç kadındır. Her zaman herkesin yardımına koşar; bir miniğin dallara takılan uçurtmasını indirmek için ağaca tırmanırken de, bir yaşlının kayıp köpeğini ararken de, hep aynı sevecenlik içindedir. Derken, otuz yıldır kendisini hiç aramamış olan babası, Sloan’ı, kız kardeşini ve kendisini yakından tanıyabilmesi için, son derece şık bir kasaba olan Palm Beach’e davet eder. Genç kız gitmek istemez, ancak FBI ajanı Paul Richardson devreye girer ve Palm Beach’te yapacağı bir araştırmaya yardımcı olabilmesi için, Sloan’ı bu teklifi kabul etmeye zorlar.

Sloan Palm Beach’e gider, yaşamı boyunca hiç karşılaşmadığı babasını, kız kardeşini, ninesini yakından tanır ve "Beyaz Atlı Prens"i ile karşılaşır. Yakıcı bir aşk yaşarken umulmadık gelişmeler olacak ve Sloan üzücü ikilemler yaşayacaktır.

Popüler romanın en tanınmış yazarlarından olan Judith McNaught okuyucular için tam anlamıyla bir hazine.
Literary Times

Judith McNaught’ın, bir aşk romanın soluk kesici bir maceraya çeviren, eşi bulunmaz bir yeteneği var.
Naney R. E. O’Brien

Sayfa Sayısı: 398
Baskı Yılı: 1999

Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Judith McNaught – Kusursuz – Pdf – E-kitap – İndir

Kuşkusuz, acıklı çocukluğunun kaosundan sıyrılıp kusursuz bir yaşam yaratmayı başaran bir genç kızın, korkunç bir suçla itham edilirken inatla masum olduğunu iddia eden genç bir adamla karşılaşmasının ve ikisini birbirine bağlayan çaresizlik, aşk ateşi ve tutkunun dramatik öyküsüdür.

Koruyucu aileler arasında sürüklenirken kendisini evlat edinen ailenin sevgi şemsiyesi altında, yüreğinin yaraları iyileşen Julie Mathison, hayat dolu bir genç kıza dönüşmüştür. Yaşadığı küçük Teksas kasabasında öğretmenlik yapmakta; kendisine koşulsuzca verilen sevgiyi, sevgiyle geri ödemek ve hayalindeki ‘kusursuz’ hayata ulaşmak için elinden geleni yapmaktadır.

Ve… Bir gün Julie’nin hayatı, karısını öldürmekle suçlanan, Oscar ödüllü yönetmen/aktör Zachary Benedict’in hayatıyla kesişir… Teksas hapishanesinden kaçan Zack, genç kızı rehin alır ve Colarado tepelerine götürür. Julie dehşet içinde, ondan kaçıp kurtulmak içinden elinden geleni yapar; ancak bu yakışıklı yabancıya umarsızca kapılmıştır ve beyninde, genç adamın masum olduğunu fısıldayan, bir türlü susturamadığı bir ses vardır…
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 432
Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Judith McNaught – Mucize – Pdf – E-kitap – İndir

Beni öpmesine izin vermemem gerektiğini biliyordum, bunu biliyordum, ama Nicholas DuVille tarafından öpülseydin, anlardın.
Gülümsemesini görseydin veya kahkahasını duysaydın, anlardın.
Yeniden gülümsemesini görmeyi ve kahkahasını duymayı o kadar arzuluyorum ki.
Bir şekilde her şeyi düzeltmek istiyorum.
Arzuluyorum ve arzuluyorum ve arzuluyorum. Ve sonra ağlıyorum.
Bütün bu evlenme bahsinden ve annesinin ısrarlarından bıkmıştı.
Bahçeden geçti, annesinden ve getirdiği adaylardan nasıl kurtulabileceğini düşünmek için sessiz bir yer buldu.
Evlenmesi için başının etini yiyen, kimsenin sevmediği entrikacı bir anneyle,
Julianna Skeffington istediği hayatı yaşaması için tek bir umudu olduğunu biliyordu:
tamamen ve geri dönüşü olmayacak şekilde itibarını mahvetmek.
Hem böylece Nicholas DuVille’i de aklından çıkarabilirdi.

Judith McNaught – Mutluluk – Pdf – E-kitap – İndir

Okuyucularımızın çok severek okuduğu bir yazar olan Judith McNaught”ın ”Mutluluk” adlı romanı 19. yüzyıl İngiltere”sinde geçen güzel bir aşk hikayesi.
Sosyeteye takdim edilmek üzere Londra”ya gelen ve kumarbaz olduğu söylenen Ian Thornton”ın büyüsüne kapılarak kendini onun kollarında bulan Elizabeth Cameron, dedikodular yüzünden acımasızca dışlanarak kötü bir duruma düşmüş, adı lekelenmiştir. Üvey ağabeyi Robert, onun onurunu korumak için düelloya davet ettiği Ian”ı yaralayarak kayıplara karışınca, anne babası olmayan genç kız yapayalnız kalır. Skandaldan sonraki iki yıl boyunca, Londra dışındaki bakıma muhtaç malikanesini ayakta tutabilmek için, son derece kısıtlı koşullarda mücadele veren Elizabeth”e parasal destek sağlamak istemeyen cimri amcası, onu evlenmeye zorlamaktadır. Sonunda genç kızı adeta bir meta gibi açık artırmayla pazarlayarak en fazla para veren soyluyla evlendirmeye karar verir. Daha önce yeğeniyle evlenme talebinde bulunmuş olan lordlara mektup yazar. Çoğundan cevap bile gelmez. Sadece üç kişi genç kızı bir hafta misafir ederek durum değerlendirmesi yapmaya razı olur. Bunlardan biri de Ian Thornton”dır.
Ancak Elizabeth genç adamın av köşküne gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Thornton”la aralarındaki aşk kıvılcımı aleve dönüştüğü halde, yanlış anlamalar yüzünden birbirlerini incitip yaralamak zorunda kalırlar.

Sayfa Sayısı: 528
Baskı Yılı: 2005

Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Judith Mcnaught – Seni Beklerken – Pdf – E-kitap – İndir

En güzel aşk romanlarının yazarı Judith McNaught, bu son kitabında anlattığı etkileyici ve baştan çıkarıcı aşk hikayesiyle adeta ayaklarınızı yerden kesecek ve sizi tutkunun doruklarına çıkaracak! Tesadüfler zinciri hiç umulmadık bir yerde, masum kasaba kızı Alexandra Lavvrence ile Havvthorne’un zengin ve güçlü dükü Jordan Tovvnsenden’i bir araya getirir. Londra sosyetesinin büyüleyici dünyasına sürüklenen özgür ruhlu Alexandra, kendini kıskançlık, intikam, gurur ve karşı konulmaz bir tutku tuzağının içinde bulur ve bir zaman sonra kocasına bile güvenemeyeceğini anlar…

Sayfa Sayısı: 464
Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Julie Kagawa – Demir Kral Demir Periler Serisi 1 – Pdf – E-kitap – İndir

Evde ve okulda çevresine uyum sağlayamayan Meghan on altıncı yaş gününde hayatında bir terslik olduğunu hisseder. Karanlık bir yabancı onu izlemeye ve muzip dostu aşırı korumacı davranmaya başlamıştır. Ancak gerçek, bütün tahminlerin ötesindedir; genç kız, efsanevi bir peri kralının kızı ve ölümcül bir savaşın en önemli piyonudur.
Bu gerçekle yüzleşen Meghan, kardeşini perilerden kurtarmak, hiçbir perinin yüzleşemeyeceği gizemli bir canavarı durdurmak ve doğuştan hakkı olan güçleri yönetmek için ne kadar ileri gidebileceğine kendi bile şaşıracaktır. Bu macerada ona tuhaf bir ekip eşlik edecektir: en yakın dostu, fazlasıyla ilgili ve şakacı Puck; sürekli ortadan kaybolan kedi Grimalkin. Ve yasak aşkın vücut bulmuş hali, soğuk kalpli Prens Ash.
"Demir Kral, fazladan romantizmle birlikte Alice Harikalar Diyarında, Narnia Günlükleri ve Yüzüklerin Efendisi nin sihrini, hayal gücünü ve macerasını yaşatıyor."
-Justine-
"Demir Kral ı mutlaka okumalısınız."
-Gena Showalter-
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 416
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Julie Kagawa – Demir Kız Demir Periler Serisi 2 – Pdf – E-kitap – İndir

Hayatı boyunca hiçbir yere uyum sağlayamamış yarı insan, yarı peri Meghan, Prens Ash’in kayıplara karıştığı Kış Divanı’nda tutsaktır. Demir perileri yendiğini sanan genç kız, Mevsimler Asası’nın Tekinsiz Divanı’ndan çalınmasıyla, savaşın daha yeni başladığını anlayacaktır.
Savaş çanlarını susturmak ve masumiyetini kanıtlamak için peri ve fâni dünyaları arasında mekik dokurken büyü gücüne anlayamadığı bir nedenle erişemeyen Meghan’ın tek silahı zekâsıdır. Ancak demir gibi bir irade geliştirirken bile fazlasıyla insani olan kalbindeki özlem fısıltılarını duymazdan gelemeyecektir.
Bu yolculuğunda Meghan’a tanıdık isimler ve yepyeni, tuhaf karakterler eşlik ediyor.
"Peri diyarlarının canlı anlatımları ve iyi kurgulanmış, samimi karakterleriyle Demir Kız, ilk kitabı okumayanların dahi ilgisini çekebilecek, tüm seriye bağımlılık yaratacak bir peri öyküsü. Romantizmden ibaret olmayan bir aşk hikâyesi, bolca dövüş sahnesi ve nefes nefese bırakan fantastik olaylarla her türün okuyucusunu kendine çekiyor."
-VOYA-
(Tanıtım Bülteninden)
Türkçe
416 sayfa
İstanbul, 2014

Julie Kagawa – Demir Kraliçe Demir Periler Serisi 3 – Pdf – E-kitap – İndir

Yaz Biter. Buzlar Erir. İşte Geriye Kalanlar.

Bittiğini sanmıştım. Perilerle geçirdiğim günlerin, vermem gereken zorlu kararların, sevdiklerim için yapmam gereken fedakârlıkların sona erdiğini düşünmüştüm.Bir fırtına yaklaşıyor ve kimsenin sağ çıkamayacağı kadar büyük bir çatışma beni çağırıyor. Bu sefer geri dönüşü olmayacak. Aşklarından vazgeçmeyerek Olurolmaz’dan sürülen Ash ve Meghan, fâni dünyada nasıl var olacaklarını düşünürken Demir Divan’da hak iddia eden bir sahte kral, Yaz ve Kış Divanlarını yok etmeye karar vermiştir. Onu engelleyebilecek tek kişi hem Yaz hem Demir büyüsüne sahip olduğu halde ikisinden birini kullandığında güçsüz düşüp hastalanan Meghan’dır.

Demir zehri Olurolmaz’ı hızla yutarken peri ve insan melezi Meghan, hem eski yoldaşlarından yardım alacak hem de sahte krala karşı durmaya çalışan direnişçi Demir perilerle işbirliği yapacaktır. Tehlikelerin kol gezdiği Demir Diyar’da çaresizlik, kayıp ve büyük fedâkarlıklarla dolu bir mücadele onları beklemektedir.

"Melissa Marr ve Kagawa hayranları bu maceradan çok keyif alacak. Meghan’ın gücü ve kontrolü artarken hikâyesi de zirveye ulaşıyor. Demir Kraliçe, bir aşk üçgeninden çok daha fazlası."
-Kirkus Reviews-

"Demir Periler serisinin üçüncü kitabı, ilk iki kitap kadar ilgi çekici ve sürükleyici."
-Realms of Fantasy-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 416
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Juliet Dark – Şeytan Sevgili – Pdf – E-kitap – İndir

"Nefes nefese kalmıştım. Ağzım açıktı; ama çok zor nefes alıyordum. İnci gibi dişlerini ve ıslak dudaklarını dudaklarıma değdirdi. Ciğerlerim bedeninin yüküyle sanki genişliyordu. Nefes verdiğimde verdiğim nefesi içine çekti ve teni, soğuk bir mermer gibiyken ısındı; yaşayan, sıcak bir beden oluverdi."
Callie McFray New York yakınlardaki Fairwick Üniversitesi’nde hocalık yapmayı kabul eder. Bu kabulün ardındansa, her gece aynı erotik rüyayı görmeye başlar… Callie, odasına bir sis olarak giren, daha sonra erkeksi bir bedene bürünüp baştan çıkarıcı bir yabancıya dönüşen bir varlıkla karşı karşıyadır. Bu rüya belki de yazmış olduğu Şeytan Sevgililerin Seks Hayatları adlı çok satan kitabıyla ilgilidir. Ne de olsa Callie’nin en büyük tutkusu heyecan uyandıran peri hikâyeleri ve Gotik edebiyattır. Bu yüzden kendisini üniversitenin Halkbilim bölümünde ve Victoria dönemine ait bir evde bulur.
Fakat Callie daha sonra rüyalarının gerçek olabileceğini fark eder. Çünkü artık bir şeytan sevgilisi vardır. Bu iblis, eğer önüne geçilmezse onu baştan çıkaracak ve hayatını ondan alacaktır. Üstelik Callie daha sonra kasabadaki tek efsanevi karakterin bu iblis olmadığını da anlar. Okulun kadrolu cadıları ve civardaki ormanda yaşayan periler, şeytanı Callie’den ve kasabadan uzaklaştırmak için çabalarlar; yalnız Callie çok daha çetin bir işi başarmak zorunda ve bu doğaüstü yaratığı kalbinden söküp atmak durumundadır.
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 384
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimum Kitap

Justice Leaguer – Çizgi Roman Serisi – İndir – Türkçe

Justice Leaguer Çizgi Roman Serisi,tüm seri severek okuyacağınız adalet birliği çizgi roman arşividir. Boş vakitlerde tablet telefon pc vb bir çok cihazda açıp okuyabilirsiniz.

Boyut:1.5-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

Ian Almond – İbni Arabi ve Derrida Tasavvuf ve Yapısöküm – Pdf – E-kitap – İndir

Elinizdeki inceleme, Orhan Pamuk’un Kara Kitap adlı romanından bir alıntıyla başlıyor:


"O ara biri ‘en büyük egzistansiyalist’in İbni Arabî olduğunu, Batı’dakilerin yedi yüz yıl sonra, yalnızca ondan çalıp çırpıp taklit ettiğini yazmıştı."

Bugün Batı’da Herakleitos ve Augustine’den Aquinas’a, varoluşçuluğun öncüleri sayılabilecek şahsiyetler güncelliklerini korurken, Pamuk, Doğu’daki İslamcı/milliyetçi odakların, Batı’nın temelleri üzerindeki hak iddialarına bir örnek olarak İbni Arabî’yi kullanmaktadır. Modern kültürü ve yüzyılların bütün düşüncelerini tek bir kültürel kaynak adına yeniden kendilerine mal eden birçok eleştirmendeki bilindik yerel içgüdüleri, parodileştirme yoluyla ifade etmektedir Pamuk. Arabî’nin Dante’nin İlahi Komedya’sı üzerindeki iddia edilen etkisi, birçok hüsnükuruntu tadındaki hermenötik arasından bir örnek olarak alıntılanmıştır.

Ama bu kitap, Pamuk’un şakasındaki gibi, İbni Arabî’nin tüm zamanların varoluşçusu ya da postyapısalcısı olduğunu iddia etmek yerine, tasavvufu ve yapısökümü anlamayı amaçlıyor. Benjamin’in bir kavramını istismar ederek kullanırsak, farklı parçaların aynıya, yani kırılmış bir çömleğe, aidiyetini hatırlama arzusudur bu çalışma.

İncelenen metinlerin kökleri arasında 800 yıl gibi bir zaman farklılığı ve büyük bir coğrafi uzaklık bulunmaktadır. Bu çalışmanın niyeti bir 13. yüzyıl mutasavvıfını bir postmodern teorisyene çevirmek olmadığı gibi Jacques Derrida’yı da İslâmîleştirmek veya yazılarını İslâmî mistik bir forma dönüştürmek değildir.

İbni Arabî ile Derrida arasındaki ilişki tam olarak nedir? Bir mutasavvıfın kullandığı kelimeler, "gerçekten bir ateist gözüyle bakılan" çağdaş bir Fransız teorisyeninin çalışmalarıyla benzerlik arz edebilir mi? Yapısökümün metaforları, stratejileri ve motifleri bütün anlamlarını tasavvufla bir mukayese bağlamında değiştiriyor mu? İbni Arabî bize Derrida’yı farklı şekilde okumayı öğretebilir mi; ya da Derrida İbni Arabî’yi?

Son dönemlerde tüm dünyada karşılaştırmalı din ve teoloji bölümlerindeki akademisyenler kendi dini geleneklerindeki çeşitli örnekleri Derrida’nın yapısökümcü yazıları için yeniden keşfederken, Georgia State University’de postkolonyal edebiyat teorisi üzerine dersler vermekte olan ve daha önce Türkiye üniversitelerinde de çalışan Ian Almond da, bu kitapta, pek çok soruya yanıt aramakta ve iki ayrı düşünürü karşılaştırmalı olarak ele almaktadır.

İbrahim Canan – Kütübi Sitte – 18 Cilt – PDF – İndir

ibrahim Canan Kütübi Sitte 18 Cilt PDF, Hadis ve bir çok bilginin bulunduğu eşsiz bir settir tavsiyedir.

Boyut:190-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

Igra Anzerli – Ölümsüz Melek – Pdf – E-kitap – İndir

"Hayatınız bir anda değişseydi ne yapardınız?"
Kriss başına geleceklerden habersiz bir şekilde hayatını sürdürmekteydi. Ta ki sınıfının kapısı açılıp içeriye o gizemli çocuk girene kadar. İlk anda onda olan tuhaflığı sezmişti fakat bu sadece bir başlangıçtı.Ona karşı olan duygularını dizginlemeye çalıştıkça ona doğru daha fazla çekildiğini hissediyordu.Tabi tek sıkıntı bu değildi sadece.Bir yanda ailesini bir yandan da kendisini korumaya çalışmalıydı.Acaba başarılı olabilecek miydi?Daha çok gençti ve omuzlarında bir sürü yük vardı.Bu yükün altında ezilmemeye çalıştıkça daha çok batıyordu.Yanında ona değer veren ve onu bu durumdan kurtarabilecek kişiler vardı ama bazen öyle anlar olur ki hiç bir şey yapamaz ve sadece olacakları izlersiniz. Kriss neye karar vermeliydi eli kolu bağlı olacakları izlemeyi mi yoksa hayallerinin bile alamayacağı bu dünyada yaşamak için savaşmayı mı? İyilerin ve kötülerin birbirine karıştığı aşkın yol gösterdiği bu hikayenin içinde bulunmaya hazır mısınız?
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 264
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Tual Yayınları

24 Saatte KPSS – Tarih – PDF – İndir- İhtiyaç Yayıncılık

İhtiyaç Yayıncılık 24 Saatte KPSS Tarih PDF, KPSS adayları için soru cevap çalışma kolaylığı sağlar. Sınavlara hazırlık için ideal PDF seti diyebiliriz.

Boyut:22-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

İki Nokta Köy Köy Türkiye Yol Atlası – 1-400.000 PDF

İki Nokta Köy Köy Türkiye Yol Atlası 1-400.000 PDF, E-kitap gezginciler için eşsiz bir yol haritasıdır.

38,500 köy, 1602 belde, 924 ilçe, 81 il, patikalardan otoyollara 400,000 km’lik yol * Antik Kentler * Anıtlar * Kaleler * Mağaralar * Kervansaraylar * Külliyeler * Kümbetler * harabeler * Höyükler * Ilıcalar * Kaplıcalar * yazıtlar * Tarihi Çeşmeler * Hamamlar * havaalanları * Demiryolları ve İstasyonları * Benzin İstasyonları * Oteller * lokantalar * Cafeler * Tatil Köyleri * Plajlar * Şelale * Müzeler * İbadet Yerleri * Mezarlıklar * Tarihi Köprüler * Saraylar * Milli Parklar * Türbeler * Sınır Kapıları * Kayak Merkezleri * Mesire Yerleri

Boyut:81-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

İlk Dönem İslam Mezhepleri – PDF – İndir

Ebu’l Hasan El-Eş’ari-İlk Dönem İslam Mezhepleri (Makalatü’l – İslamiyyin ve İhtilafu’l – Musallin), 873 Yılında Basra’da doğan yazar Sünni alimlerden ders almıştır. Mezhepler hakkında bir çok bilgiyi öğreneceksiniz.

Boyut:10-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

Ilsa J.Bick Küller – 3 Canavarlar – 1.Bölüm – Pdf – E-kitap – İndir

Küller Efsanesi Sona Yaklaşıyor

Alex elektromanyetik darbe dalgası nedeniyle ailesini kaybedince, hayatının bundan daha kötü olamayacağını düşünmüştü. Ama çok yanılmıştı. Doktorlar beyninde bir canavar olduğunu keşfettiklerinde Alex pes etmeyeceğine söz vermişti. Ve hayatta kaldı. Alex, Rule madeninde mahsur kalmış, Tom ise kendini Alex’in ölümünden sorumlu tutuyordu. Şimdi, Alex insan yiyenlerin arasında yaşıyor ve Tom’dan haber alamıyor. Açlık ve soğuk yepyeni bir gerçeği daha açığa çıkarıyor: Değişim bitmedi. Değişmişler hâlâ dönüşmeye devam ediyor… ve dahası yardıma ihtiyaçları var. Kıyamet Sonrasının Vahşi Cehenneminde Kimse Güvende Değil.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 372
Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: DEX

Iris Johansen – Avcının Soğuk Nefesi – Pdf – E-kitap – İndir

Nereye gidersen git, tam arkanda olacağım!

Adli Heykeltraş Eve Duncan, Jim Doane’ın oğlu Kevin’ın kafatasını yenilemesi için Doane tarafından kaçırılarak Colorado’daki ormanlık alanda, terk edilmiş bir fabrikaya hapsedilir. Ancak Eve kafatasını da alarak Doane’ın elinden kaçar. Sonrasında ormanın derinliklerinde, ölüm kalım mücadelesi verdiği bir avın içinde bulur kendini. Bir yandan soğukla ve açlıkla savaşırken, bir yandan da Doane’a yakalanmadan hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Bu sırada Eve’in sevgilisi Joe dahil herkes onu kurtarmak için seferber olmuştur ama bu iş zannettikleri kadar kolay olmayacaktır.

"Av olanlarla avcıların yer değiştirdiği, dengelerin bir anda altüst olduğu bir gerilim romanı okumaya hazır olun."
-Goodreads-

"Av olanlarla avcıların yer değiştirdiği, dengelerin bir anda altüst olduğu bir gerilim romanı okumaya hazır olun."
-Goodreads-

"Iris Johansen’ın mükemmel kurgulama yeteneğinde hayat bulan, beklediğinize değecek bir adrenalin fırtınası sizi bekliyor."
-Publishers Weekly-

"Bu kitabı okurken avcının soluğunu ensenizde hissedeceğinizden emin olun."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 416
Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları

İslam Ansiklopedisi – İndir – 44 Cilt – Tek Link – İndir

İslam Ansiklopedisi İndir 44 cilt, İslam adına bilinmeyen bir çok bilgiyi okuyup öğrenebileceksiniz. Önemli yazarların araştırması sonucu oluşturulmuş özel dev arşivdir. PDF biçimindedir.

Boyut:11-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifre:cibril
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

İslam Dini – E-book – Kitap Arşivi – İndir

islam Dini E-book Kitap Arşivi, Dini kitap arşivi isteyenlere özel Epub formatındadır. Dileyen PDF’ye çevirip cep telefonu veya tabletlerinde okuyabilirler.

Hadis Kitapları
Sünen-i nesai
Sünen-i tirmizi
sahih-i buhari
sahih-i müslim muhtasar
ölüm ötesi tarihi
kuran fihristi
kuran meali
kuran tefsiri
Kerbela
Peygamberler tarihi
Kutsi hadisler
Kutubi sitte
riyazüssalihin
fikih
dualar
Sahabe hayatı
Esmaül Hüsna ve daha fazlası

Boyut:60-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

Italo Calvino – Kum Koleksiyonu – Pdf – E-kitap – İndir

"… Şu var ki, benim paylaşmadığım, tam da bu idealdir. Duvarlardaki söz, ister üst kesimden olsun, ister alt kesimden, herhangi birisinin iradesinin dayattığı, onu görmemezlik ya da algılamamazlık edemeyecek bütün öteki kişilerin gözüne gözüne soktuğu bir sözdür. Şehir her zaman iletiler aktarımıdır, her zaman söylemdir, ama bu söylemi insanın yorumlamak, düşüncelere ve sözlere çevirmek durumunda olması başka şeydir, bu sözlerin kaçış yolu olmaksızın ona dayatılması başka şey. İster otoriteyi yücelten yazıt, ister saygınlığı yıkıcı hakaret, hep insanın kişisel olarak seçmediği bir anda üzerine çöküveren sözcükler söz konusudur ve bu, saldırıdır, keyfiliktir, şiddettir."
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Sayfa Sayısı: 216
Basım Yılı: 2008

Ivar Lissner – Uygarlık Tarihi – Pdf – E-kitap – İndir

İnsanların binlerce yıldır uygarlığın gelişmesi uğrunda yaptıkları ve yapmaya çalıştıklarını topluolarak anlatan Uygarlık Tarihi kitabında, Orta Asya’da uygarlıkların beşiğinden başlayarak Çin, Japon, Mezopotamya, Asur, Finike, Filistin, Pers, Hindistan, Yunan, Girit, Truva, Kartaca, Etrüsk, Hindistan, Polinezya, Melanezya, Meksika, Aztek, İnka, Peru, Kızılderililer, Kamboçya ve Avustralya’ya kadar gelmiş geçmiş ve dünyamızda iz bırakmış bütün uygarlıklar etraflıcaele alınmakta ve son derece ayrıntılı bilgiler verilmektedir. Uygarlık Tarihi bütün bu bilgileri bir ders kitabı gibi değil, basit biröykü anlatıyormuş gibi sunmaktadır.

Harper Lee – Bülbülü Öldürmek – Pdf – E-kitap – İndir

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch’in gözünden anlatıyor.

Harper Lee, kullandığı yalın ama çarpıcı dil aracılığıyla adalet, özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık gibi hâlâ güncel temaları, Scout’ın büyüyüş öyküsüyle birlikte dokuyarak, iyilik ve kötülüğü hem bireysel hem de toplumsal düzeyde mercek altına alıyor. Bir "zenci"nin haksız yere suçlanması üzerinden gelişen olaylar; önyargılar, riyakârlık, sınıf ve ırk çatışmalarıyla beslenen küçük Amerikan kasabasının sınırlarını aşıp, insanlar arası ilişkide adaletin ve dürüstlüğün önemini anlatan evrensel bir hikâyeye dönüşüyor. Etkileyici gerçekliği ile ürperten, "insani" vurgusuyla sarıp sarmalayan, çağdaş dünya edebiyatının en önemli örneklerinden biri olan bu klasik roman, Ülker İnce çevirisiyle tekrar Türkçede.

"İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır."

Harper Lee, 1926 doğumlu Amerikalı romancı. Alabama eyaletinin Monroeville şehrinde büyüdü. 1956’da yazmaya başladığı otobiyografik öyküler zaman içerisinde Bülbülü Öldürmek’e evrildi. Kitap 1960 yılında yayınlandığında okurlardan yoğun ilgi gördü. 1961’de Pulitzer Edebiyat Ödülü’nü kazanan Lee, Bülbülü Öldürmek’ten sonra birkaç deneme haricinde yazı yayımlamadı; neredeyse hiçbir söyleşi ve program davetini kabul etmeyerek münzevi bir hayat sürdü. Kitaptaki "Dill" karakterinin çocukluk arkadaşı Truman Capote’den esinlendiği biliniyor. Ayrıca Capote’nin daha sonra kült kitabı Soğukkanlılıkla’ya dönüşen Cutler cinayetlerinin izini sürmek için araştırma yapmaya gittiği Holcomb, Kansas yolculuğuna da eşlik etmiştir.

Yazdığı tek romanla efsaneleşen ve birçok yazarı etkileyen Harper Lee hâlâ Monroeville ve New York’ta yaşıyor.

Yazar: Harper Lee
Yayınevi: Sel Yayıncılık
Sayfa: 355

Helena Hunting – Aşkın Kanatları – Pdf – E-kitap – İndir

Her şeyden kaçabilirsin ama aşktan asla…
İki yaralı kalp biri bütün sevdiklerini bir uçak kazasında diğeri ise ailesini cinayete kurban vermiştir. Bu iki insanı aşk ağlarına düşürmek üzereydi.
Tenley uçak kazasından sonra yaşadığı şehri terk edip bilmediği bir şehir de yeniden hayata tutunmaya çalışırken karşı dükkan da yakışıklı ve onun gibi acılar çekmiş bir adamın varlığından habersizdi.Belki de benzer acılar yaşamış insanları hayat bir şekilde bir araya getirip onlara yeni şanslar veriyordu.İkisi de aşkı aramıyordu. Tek istekleri geçmişlerini unutup gördükleri kabusları unutup huzurlu bir uyku uyumakdı.Ama aşk hiçbir acıyı dinlemez ve hiçbir kaba sığmaz, zamanı da yoktur mekanı da
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 384
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Angel

Holly Bourne – Sen Benim Diğer Yarımsın – Pdf – E-kitap – İndir

Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır?
Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip âşık olduklarında… İşte o zaman, toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya, derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine, sel olur…
Zarlar atılır, yıldızlar kesişir; ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey, iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır, sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket, kıyamet, ölüm; engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin?
"Gerçek aşkın karşısında kim durabilir?"
"Korkusuz, taze, ateş kadar sıcak bir roman: Sen Benim Diğer Yarımsın. Kesinlikle soluksuz okuyacaksınız."
-Amazon-
"Herkes hayatında bir defa da olsa ruhunun derinliklerinde gerçek aşkı tatmıştır. İşte bu kitap size o tadı tekrar hatırlatacak."
-Usbourne Yayın Grubu-
"Evreni kaosa sürükleyen sıradan âşıkların, sıra dışı aşk hikâyesi. Bu roman kalbinizi ateşe verecek. Tıpkı benimkini verdiği gibi."
-C. J. Skuse-
"Romeo ve Julieti bir kenarda tutun ve Poppy ve Noahla tanışın."
-The Lancashire Evening Post-
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 536
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Parodi Yayınları

Hukuk Ders Kitapları – PDF – İndir – Ders Notları


Hukuk Ders Kitapları PDF, hukuk alanında okuyanlar için ders kitapları ve notları içerir. Bir arada hemen hemen bir çok konu anlatımını kapsıyor.

Boyut:11-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

Günahın Rengi – Ahmed Günbay Yıldız – PDF – E-kitap – İndir

Günahın rengi nedir?
Kara mıdır sizce de?

Öyle midir değil midir bilemeyiz ama kopkoyu bir renk olduğunu ve bütün renkleri soldurduğunu söyleyebiliriz herhâlde.

"Günahın Rengi" Ahmed Günbay Yıldız’ın son romanının adı. Kitabını, bir anlık arzuya, ihtirasa ve intikam duygusuna acımasızca kurban edilen bir aşkın etrafında kurgulayan yazar, eserinde aslında toplumdaki ahlâkî çöküşü, eğitimsizliği, kutsal değerlerimize yeterince ehemmiyet vermeyişimizi eleştiriyor. Roman bu bakımdan okuyucuyu silkeliyor ve iç muhasebeye davet ediyor.

Romanın başkahramanı Hasret, ahlâk, iffet, iman, masumiyet timsali. Tüm genç kızlara örnek olacak hasletlere sahip olan Hasret, romanda, tahammül edilmesi güç acılara göğüs germek, manevî yükleri sırtlamak zorunda kalıyor. Tevekkül ve sabırla gönlündeki yarayı tedavi edemese de ayakta kalmayı başarıyor.

Romanın bir başka kahramanı Armağan, işlenen günahın kavurduğu masumlardan biri sadece… Çocukluk yıllarından büyüyüp bir yetişkin olana kadar bu günahın bedelini horlanarak, küçümsenerek, hakaret işiterek çok ağır ödeyenlerden…

Tek bir kıvılcımdan çıkıp hızla büyüyen ve etrafında ne varsa yakıp, yıkıp yok eden koca bir yangın gibi, düşüncesizce işlenen tek bir günahın, nasıl nesillere sirayet ettiğini, hayatları mahvettiğini anlatıyor Günahın Rengi.

Romanında daha pek çok toplumsal yaraya değinen Ahmed Günbay Yıldız, Adem Bey ve oğullarıyla ebeveyn – evlât ilişkisini sorguluyor, problemli yanlarına dikkat çekiyor. Okuyucuya her evlâdın anne ve babasına karşı olan vefa borcunu hatırlatıyor.

Ahmed Günbay Yıldız alıştığımız kendine has üslubuyla kaleme aldığı Günahın Rengi’ni şu satırlarla nihayetlendiriyor ve âdeta okuyucusuna sesleniyor:

"Evlâtlarınıza iyi bir gelecek bırakabilmek için hazırlık yapın sizler de… Nöbeti devrederken borçlu olmayın onlara… Hazan istemeseniz de hüznü beraberinde getirir. Sakın unutmayın bu mısraları, hatta çerçeveletip gözünüzün önüne asın ve okuyun sık sık:

Gül ağacı demiş tomurcuğuna:

Yarın rayihanı yel alır gider.
Annesi demiş ki yavrucağına:
Bütün emeklerim el alıp gider…
Geleceğin dünyasına da bu mısralarımla selâm olsun…"

Game Of Thrones – PDF 1-2-3-4 – İndir – Türkçe

Game Of Thrones PDF 1-2-3-4, taht oyunları serisi okumayı sevenler için önerilebilir e kitaptır. Dilediğiniz yerde okuyup güzel vakit geçirebilirsiniz.

Boyut:1-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

Gelişim Oxford İngilizce Dil Öğretim Ansiklopedisi – PDF – İndir

Gelişim Oxford İngilizce Dil Öğretim Ansiklopedisi PDF, Türkçe + MP3 olarak derleyip toplanan harika bir settir.

Boyut:1.8-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

Gene D.Matlock – Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz – Pdf – E-kitap – İndir

Tarih yeniden mi yazılacak?
Kadim Türkler tüm insanların ataları mı?
Onlar bin yaşına kadar yaşayarak, uzun yaşamın sırlarını öğrenmişler miydi?
Tüm dinler onların Tengri dininden mi türedi?
Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. İsa, Hz. Muhammet ve Buda Türk müydü?
“Işık doğudan gelir” ne anlama geliyor?
Türkler gelecekte insanoğlunun kurtuluşunda nasıl bir rol üstlenebilirler?

Amerika´da doğan ve daha sonra Meksika´ya yerleşen bir yazar, eşinin ani ölümünden sonra ruhunun hep yanında olduğuna ve destek verdiğine inanarak insanlığın ve dünyanın daha iyiye gitmesi için ne yapılması gerektiği konusunda araştırmalar yapmaya başlıyor. Özellikle, Hıristiyanlığın kökenlerini araştırarak işe başlıyor ve çok ilginç bir şekilde araştırmaları onu Türklerin ayak izlerine götürüyor. İlk insanların Türklerle başlayıp daha sonra dünyaya dağıldığını ve ilk konuşulan dilin Türkçe olduğunu, bilimin, felsefe ve dinin yine Türklerden başladığını söylüyor. İnsanların güneşsel enerjiyle nasıl senkronize yaşaması gerektiğini anlatıyor. Şu an insanlığın içinde bulunduğu huzursuzluğun çözümünü ancak Orta Asya ve Türklerin getirebileceğini, daha iyi bir dünya için gerekli açılımları ancak onların yapabileceğini iddia ediyor ve şayet bu olmazsa dünyanın asla huzur bulamayacağını söylüyor. Ayrıca yazar Türklere bir gönderme yapıyor. Nasıl oluyor da doğuştan filozof ve şair olan, Türk kültürünü dünyaya yayan Erke Han´ı bilmiyorlar. Türk dünyası görkemli zaferlerini ona borçludur.

Eski uygarlıklarda kullanılan teknolojiye de değinen yazar, insanların onları kullanarak nasıl yüzlerce yıl uzun yaşabileceklerini yazıyor. Bu arada Türklerin Orta Asya ve Çin´de yaptıkları piramitleri anlatıyor. Gerçeğin Türklerden saklandığını yazıyor. İnsan bu kitabı okuduğu zaman bir Amerikalının nasıl olur da bilmediğimiz geçmişimiz hakkında bu kadar şey bildiğine hayret ediyor. …

Sayfa Sayısı: 223

Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Hermes Yayınları

Genel Kimya Konu Anlatımlı – PDF – Türkçe + Çözümler – İndir

Genel Kimya Konu Anlatımlı PDF Türkçe + Çözümler, 307 sayfadan oluşan ve üniversite hocalarının anlatımı oluşmuştur. Ssizde bu alanda okuyorsanız yardımcınız diyebileceğimiz arşivlik PDF setidir.

Boyut:84-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

Gorlassar Lugardis – Bir Kağıt Daha – Pdf – E-kitap – İndir

Bir kadının gözyaşları sizin taşıyamayacağınız kadar ağırdır..

"Gustav, aklını bir çantada taşıyor ve kapağı kapandığında bu çantanın içine hapsoluyordu. Onun dışında her şey normaldi.

İlk kez böylesine güçlü bir aşk yaşıyor ve bu aşkla ne yapacağını bilemediği için ondan kaçıyordu. Kaçarken çantaya saklanmaya çalışıyordu. Onun dışında her şey normaldi.

Çanta, saklanmak için uygun bir yer midir? Bir kadının, âşık olduğu erkeği aradığında bulamayacağı bir yer var mıdır?

Bu romana bir çanta, bir adam, bir kadın, yaşlı bir adam, bir yardımsever kadın, başka insanlar, bir iblis, cehennemin bir parçası, bir leylek, bir balık, birkaç yıldız, bir rahibe ve ünlü "Portekiz Mektupları"nın iskeleti sığdı.

Yazarın, "Gustav Meyrink’e gecikmiş bir armağan" olarak tasarladığı bu ilk romanı, aşk ve delilik üzerine yazılacak yeni şeylerin de olduğunun açık bir göstergesi.."

Sayfa Sayısı: 288
Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yakın Plan Yayınları

Gustave Flaubert – Bir Delinin Anıları – Pdf – E-kitap – İndir

Gustave Flaubert yazmaya başladığında henüz sekiz yaşındaydı. Madam Bovary fırtınası tüm dünyayı sarmadan çok önce, ilk kaleme aldığı roman Bir Delinin Anıları olmuştu. Otobiyografik öğeler taşıyan roman, yazarın iç dünyasına da ayna tutar nitelikte.

Flaubert’in 1838’de yazdığı Bir Delinin Anıları, yazarın kendisinin de dahil olduğu burjuva dünyasına eleştirel bir bakış olarak da okunabilir. Geçmiş ile şimdiki zaman arasında gidiş-gelişler tekniğiyle kaleme alınmış olan roman, imkânsız bir aşkın öyküsü. Yalnızlığı bir yaşam biçimi olarak seçen, hatta bunu bir ibadet gibi yaşayan kahramanımız, seçtiği bu yaşam biçiminin olumlu olumsuz bütün yanlarını tüm keskinliğiyle hisseder. Gençliğin heyecanı ve sorgulayan zihniyle hem kendini hem dünyayı hem de aşkı anlamaya çalışan bu karakter, on dokuzuncu yüzyıldan yirmi birinci yüzyıla uzanan bir aynadır da aslında.

Bir Delinin Anıları, Türkçeye ilk kez kazandırılan değerli bir klasik.

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Gustave Flaubert – Cehennem Rüyası – Pdf – E-kitap – İndir

Yatakta uzanan ceset çıplaktı, hala yaralarında kan vardı. Yüzü korkunç bir şekilde kasılmıştı, gözleri açıktı ve Garcia’ya doğru bakıyordu. Cesedin bu cansız ve donuk bakışını görünce, dişleri titredi. Ağzı aralıktı, karasinekler dişlerinin üstünde vızıldıyordu. Birkaç karasinek yanağındaki kana yapışıp kalmıştı. Teni mosmor, tırnakları bembeyaz, kolları ve dizleri yara içindeydi…

Sayfa Sayısı: 376
Baskı Yılı: 2004

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

Harika Bilgisayar Kitapları – E-kitap – Pdf – İndir

Harika Bilgisayar E-kitap Pdf, bir çok faydalı kitabın bulunduğu kaliteli bir settir

Bilgisayar Kitapları – 10 Derste Frontpage
Bilgisayar Kitapları – 180 Soruda Windows Problemlerinin Çözümü Bilgisayar Kitapları – A dan Z ye java
Bilgisayar Kitapları – Adsl Hakkında
Bilgisayar Kitapları – Algoritma Türkçe Kaynaklar-II
Bilgisayar Kitapları – Algortima Türkçe Kaynaklar -I
Bilgisayar Kitapları – Arama Motoru Taktikleri
Bilgisayar Kitapları – ASM
Bilgisayar Kitapları – ASM Book
Bilgisayar Kitapları – ASP
Bilgisayar Kitapları – Asp Book
Bilgisayar Kitapları – Asp Ders Notları
Bilgisayar Kitapları – Asp Dersleri
Bilgisayar Kitapları – Asp Full Konu Anlatım
Bilgisayar Kitapları – Asp Hata Mesajları
Bilgisayar Kitapları – Asp Öğreniyorum
Bilgisayar Kitapları – Asp Örnekleri
Bilgisayar Kitapları – Asp Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – Asp ye Giriş
Bilgisayar Kitapları – ASP-2
Bilgisayar Kitapları – ASP-3
Bilgisayar Kitapları – ASSEMBLER Programlama Dili
Bilgisayar Kitapları – AUTOCAD 2000
Bilgisayar Kitapları – AutoCad Türkçe Kaynaklar-I
Bilgisayar Kitapları – AutoCad Türkçe Kaynaklar-II
Bilgisayar Kitapları – AWARD CMOS Setup Ayarlari
Bilgisayar Kitapları – Bilgisayar Destekli Egitim
Bilgisayar Kitapları – C Dili Kullanarak Bilgisayar Programlama
Bilgisayar Kitapları – C Notları
Bilgisayar Kitapları – C Notları
Bilgisayar Kitapları – C Notları
Bilgisayar Kitapları – C Notları
Bilgisayar Kitapları – C Programlama Dili
Bilgisayar Kitapları – C Programlama Dili Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – c++
Bilgisayar Kitapları – Catia Eğitim Notları
Bilgisayar Kitapları – Cgi Giris
Bilgisayar Kitapları – Cgi Programlama
Bilgisayar Kitapları – Cisco Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – Corel Draw Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – COREL_DRAW
Bilgisayar Kitapları – Cracking
Bilgisayar Kitapları – delphi
Bilgisayar Kitapları – Delphi Giris
Bilgisayar Kitapları – delphi kod
Bilgisayar Kitapları – delphi2
Bilgisayar Kitapları – delphi3
Bilgisayar Kitapları – dos_komutlari_isletim_sistemleri
Bilgisayar Kitapları – Dreamwaver Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – Excel Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – excel2000
Bilgisayar Kitapları – flash ders

Bilgisayar Kitapları – Flash Dersleri
Bilgisayar Kitapları – FORTRAN Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – FTP
Bilgisayar Kitapları – Guvenlik Araclari
Bilgisayar Kitapları – HACK HAKKINDA BİLGİLER
Bilgisayar Kitapları – Html Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – İleri C Notları
Bilgisayar Kitapları – İleri Excel
Bilgisayar Kitapları – java
Bilgisayar Kitapları – javajdbc
Bilgisayar Kitapları – **********_eklemek
Bilgisayar Kitapları – java_programlama_dili
Bilgisayar Kitapları – Kim Korkar Hain Bilgisayardan
Bilgisayar Kitapları – Kim Korkar Unixten
Bilgisayar Kitapları – kitapcik_asp
Bilgisayar Kitapları – kitapcik_cgi_perl
Bilgisayar Kitapları – kitapcik_html_rehberi
Bilgisayar Kitapları – kitapcik_internet_sitesi_kural im
Bilgisayar Kitapları – kitapçik_php-doc
Bilgisayar Kitapları – kitapçik_php-rtf
Bilgisayar Kitapları – Kriptografi Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – Linux Isletim Sistemi
Bilgisayar Kitapları – linux sistem yönetimi
Bilgisayar Kitapları – Linux ve NAT
Bilgisayar Kitapları – linux_isletim_sistemi
Bilgisayar Kitapları – linux_ve_nat
Bilgisayar Kitapları – Matlab Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – mini html dersi
Bilgisayar Kitapları – Offline PHP
Bilgisayar Kitapları – offline_asp_dersleri
Bilgisayar Kitapları – opengl
Bilgisayar Kitapları – Pascal Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – pascal_soru_cevap_ve_deyimler
Bilgisayar Kitapları – Perl Cgi Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – photoshop
Bilgisayar Kitapları – Photoshop Arayuz Yapimi
Bilgisayar Kitapları – PHP (Dizin)
Bilgisayar Kitapları – PHP – Hakki Ocal
Bilgisayar Kitapları – php e-kitap
Bilgisayar Kitapları – plc_sistemlerinin_incelenmesi
Bilgisayar Kitapları – Pot Php
Bilgisayar Kitapları – Powerpoint Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – Quick Basic Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – Solid Works Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – Sql Kurulumu
Bilgisayar Kitapları – sql_sorgulama_dili_yerel_sql_v e_dil_takimi
Bilgisayar Kitapları – Türkçe 3D Max studio dersleri
Bilgisayar Kitapları – Veritabanina_Giris DevrimGunduz
Bilgisayar Kitapları – Visual Basic Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – visual_basic_tips_and_tricks-chm
Bilgisayar Kitapları – Windows 98 Tanitimi
Bilgisayar Kitapları – Windows XP Teknik Genel Bakis
Bilgisayar Kitapları – XML
Bilgisayar Kitapları – XML Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – XML Türkçe Kaynaklar
Bilgisayar Kitapları – XML (Dizin)

Boyut:25-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

Final Yayınları Cep Kitapları – PDF – İndir

Final Yayınları Cep Kitapları, matematik, fen bilimleri, tarih, coğrafya, geometri konularını içerir. soru cevap ve dahası bu PDF kitaplarında bulunuyor. Cep veya tablerlerdede okunabilir.

Boyut:20-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

Francesca Petrizzo – Bir Fahişenin Anıları – Pdf – E-kitap – İndir

On dokuz yaşındaki yazarın çarpıcı çıkış romanı.
"…Benim için zar atıyorlardı. On iki yaşındaydım. İri yarı olan küfrederek kayalığın kenarına doğru ilerledi ve durup denize işedi. Diğeri ise dudaklarında o her zamanki güven verici ve babacan gülümsemesiyle bana yaklaştı. Bir eli yanağımı okşamak için uzandı. "Korkma…" dedi. Korkudan uzak bir öfkeyle o eli ısırdım; artık korku, yüreğimin derinliklerine gömdüğüm bir paçavradan başka bir şey değildi. Bakışları değişti, babacanlık yerini öfkeye bıraktı."
Uğruna savaşlar yapılan, halkları birbirine düşüren kadın olarak yazdı tarih Helen’i. Oysa o sadece bir insandı. Ama taştan yapılmış bir insan. Bir Fahişenin Anıları Helen’in hikâyesini kendi ağzından epik bir dille anlatan usta işi bir roman.
"…yerden doğrulup kemerini çözdüğünde bile gözlerimi kapatmadım. Gururlu bir meydan okuma ile çenemi yukarı kaldırmaya, içimde sürünen korkuyu belli etmemeye çalıştım. Ben taştan yapılmıştım…"
"Bir Fahişenin Anıları kendini fark ettiren bir kitap ve gerçekten çağdaş bir kadın karaktere sahip." – La Repubblica
"Yazarlığı hiçbir zaman bir meslek olarak düşünmedim. Benim için yazmak hayatımın olmazsa olmazı. Esin kaynağım ise yine içimdeki yazma tutkusu. Eğer onu dinlemezsem pes edip yazmaya başlayana kadar peşimi bırakmaz." – Francesca Petrizzo
Yayınevi: Sayfa6 Yayınları
Sayfa Sayısı: 238
Basım Yılı: 2011

Françoise Sagan – Çarpık Yansımalar – Pdf – E-kitap – İndir

Françoise Sagan, bu romanında, yine büyük bir aşkı konu ediniyor. Romanin başkişilerinden Sybil Delrey ile François Rosset, hiçbir şeyin, hiç kimsenin birbirinden koparamay iki sevgilidir. İkisi de bir tiyatro oyununu sahneye koymaya hazırlanmaktadır. Oynayacakları tiyatroyu bulurlar. Tiyatro, müthiş zengin bir Alman sanayicinin dul eşi Mouna Vogel’indir. Bayan Vogel, yakışıklı François’yi pek beğenir, ama onu sevgilisinden ayırmayı düsünmek bile istemez. Ancak, olan olur, tıpkı matematikt eksinin eksiyle çarpımının artıya eşit olmasi gibi, belki aşk da, kimbilir… ‘Françoise Sagan’ın bu son romanı, tam bir göz kamaşması. Bu Sagan’ın gizidir. Gözlere ve yatağa vuran günışığından, üç satır içinde bir sarhoşluk yaratır Sagan.’
– RENAUD MATIGNON / Le Figaro
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa Sayısı: 240
Basım Yılı: 2002

Françoise Sagan – Günübirlik Acı – Pdf – E-kitap – İndir

Françosie Sagan, adını dünyaya 1954 yılında, on dokuz yaşındayken yazdığı Günaydın Hüzün adlı romanıyla duyurmuştu. Unutulmazlar arasına giren o kitabından sonra bugüne kadar tam kırk iki roman yazdı ve ilk romanında yakaladığı başarıyı sürdürdü. Fransa’nın klasik yazarları arasında yer alan Françosie Sagan, romanlarındaki kurguları daha çok, birlikte olan bir kadınla bir erkek ve onların dışındaki üçüncü bir kişi üzerine oturtur. Kahramanları, genellikle burjuva çevrelerinin insanlarıdır. Yalnızlık, acı ve hüzün, onun temel izlekleridir. Günübirlik Acı’nın kahramanı bir erkektir; başarılı bir mimar olan Matthieu. Sıradan şikayetlerle gittiği doktorundan bir gün hiç beklemediği bir şey öğrenir genç adam: kanserdir. Çoğu kişinin yaptığını yapmaz Matthieu, kendisiyle hesaplaşmaz, içine kapanmaz. Sorununu yanındaki insanlarla paylaşır; onların tepkileri, onun bu insanlarla olan ilişkilerinin de sınanmasıdır bir bakıma. Çelişkiler içinde geçirdiği bu süreç, Matthieu’yü, uzun zamandır yaşamından silmiş olduğu birine götürür: bir zamanlar delice sevmiş olduğu kadına. Bütün düzeni altüst olan genç adamı bir büyük süpriz daha beklemektedir.

Sayfa Sayısı: 125
Baskı Yılı: 1999
Dili: Türkçe
Yayınevi: Can YayınlarıBasım Yılı: 1999

Françoise Sagan – Hoşgeldin Hüzün – Pdf – E-kitap – İndir

17 yaşındaki Cécile, dul babası Raymond ve yeni sevgilisi Elsa ile tatile çıkar. İki kadın çok iyi anlaşmaktadırlar. Cécile tatilde Cyril adında bir çocukla tanışır. Aralarına, Cécile’in annesinin arkadaşı Anne Larsen katılıncaya dek gayet mutlu bir yaşantı sürdürürler. Anne kültürlü, zeki bir kadındır. Babası Larsen’e âşık olur. Cécile ve Anne arasında müthiş bir mücadele başlar. Cécile, olası bir evliliği engellemek için uğursuz bir kıskançlık tuzağı kurar. Elsa ve Cyril’in de işin içine karışmasıyla ortaya tam bir aşk beşgeni çıkar.

Asıl adı Françoise Quoirez olan Sagan, Hoş Geldin Hüzün başlığını Éluard’ın şiirinden, takma adını da Proust’tan alır. Sagan’ın, 1954 yılında, henüz 18 yaşındayken yayınladığı roman uluslararası bir başarı kazanır. Büyümüş de küçülmüş bir yeniyetmenin, ahlakdışı yaz maceralarının, aşkı ve yaşamı anlama çabasının samimi bir şekilde dile getirildiği roman, Fransa’da büyük tartışmalara yol açar.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Françoise Sagan – Tasma – Pdf – E-kitap – İndir

Koca olarak seçilmiş genç bir müzisyen. Gerçi yetenekli ama deha değil. Her şeyden önce hırsı yok. Aylak biri. Yemesi içmesi, giyimi kuşamı yerinde, iyi bakılıyor. Cebinde harçlığı, inceden inceye hesaplanmış. Sözün kısası tasmayı geçirmiş boynuna. Tasma ipekten de olsa. Birbiri ardınca sıraladığı masum arpejler şefkatle dinleniyor. Ama günün birinde bu arpejlerden "müthiş" bir şarkı çıkıyor, dillerde dolaşan. Dolar yağmuruna tutulan köpekçik hırıldıyor, saf saf yetişkin biri gibi davranmaya kalkıyor. Yine de her zamanki gibi oyunbaz ama dişlerini gösterdiği sanılıyor. Asılıyorlar tasmaya, çekiyorlar. Hem de sertçe. Çok sert. Onu boğma tehlikesin göze alarak. Ya da kendi bileğini kırma pahasına. Ya da daha kötüsü…
Sagan’ın usta kaleminden çıkma alaycı, duygulandırıcı ve iğneleyici bir roman.
Yayınevi: Afa
Sayfa Sayısı: 158
Basım Yılı: 1993

Ehliyet Sınavı Soru Ve Cevaplar – 2010 – 2015 Yılları – PDF – İndir

Ehliyet Sınavı Soru Ve Cevaplar 2010 2015 yılları arasındaki tüm soru ve cevapları içerir. Eski ve yeni müfredat toplu bir aradadır.

Boyut:234-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

E-Kitap – 560 Adet – Epub – İndir – Türkçe

Epub, android, tablet ve telefonlar ayrıca bilgisayarlar için e-book kitap arşividir.

Boyut:100-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifre: menzil
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

E-Kitap Arşivi – 300 Adet – Türkçe – Tam – İndir

E-book okumayı sevenler için harika bir arşivdir. 300 adet roman, polisiye hikayeler, öyküler, psikoloji vb bir çok kitap bulunmakta ve arşivciler için özeldir.

Boyut:100-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

E-Kitap Arşivi – Türkçe – Tek link – İndir

İçinde Romanlardan tutun, dini bilgilere, şairlerden şiirlere bilinen bilinmeyen en iyi kitaplar bulunuyor. Harry Potter serisi gibi bir çok özel kitap, Bilim ve Teknik, 1919-2007 arası eski gazeteler ve sayamadığım bir çok kitap yer alıyor.

Boyut:9-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

Elliot Engel – Oscar Nasıl Wilde Oldu ?? – Pdf – E-kitap – İndir

Edebiyat dünyasının klasik yazarlarının yapıtları okullarda sayısız kez tartışılmış, incelenmiştir. Ancak birer ikon haline gelen bu yazarların yaşamlarının birçok gizemli yönü okullarda konuşulmaz, araştırma kitaplarına konu olmaz.
Elliot Engel, okurların yazarların yaşamlarıyla ilgili merak ettikleri tüm soruları Oscar Nasıl Wilde Oldu’da anekdotlara dayanarak son derece akıcı bir anlatımla yanıtlıyor. Böylece aşağıdaki yazarların yapıtlarıyla yaşamları arasındaki ilişkiler açığa çıkıyor: William Shakespeare, Jane Austen, Edgar Allan Poe, Charles Dickens, Charlotte ve Emily Brontë, Emily Dickinson, Mark Twain, George Eliot, Thomas Hardy, Oscar Wilde, D. H. Lawrence, F. Scott Fitzgerald,

Sayfa Sayısı: 296
Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

el-Mektebetu’s Şamile Programı – İndir

10.000 kitaplık eşsiz arapça kaynak eserinin derlendiği bir settir. 3.61 son sürümünde arapçanızı geliştirip bir çok bilgiye sahip olacağınız eşsiz bir kaynaktır.

el-Mektebetü’ş-Şamile
El-Mektebetu Şamile
Mektebetu’ş-Şâmile
Mektebetu Şamile Arapça

Boyut:2-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

Esen Yayınları Toplu Soru Konu Anlatımları – İndir – PDF

Toplu konu anlatımlı soru bankaları ve cevap çözümleri ile LYS, YGS vb bir çok dersin anlatımı bulunuyor.

F İ Z İ K
9. SINIF FİZİK KONU ANLATIMLI ÇÖZÜMLERİ

9. SINIF FİZİK KONU ÖZETLİ SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

10. SINIF FİZİK KONU ANLATIMLI ÇÖZÜMLERİ

10. SINIF FİZİK KONU ÖZETLİ SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

11. SINIF FİZİK KONU ANLATIMLI ÇÖZÜMLERİ

11. SINIF FİZİK KONU ÖZETLİ SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

12. SINIF FİZİK KONU ANLATIMLI ÇÖZÜMLERİ

12 SINIF FİZİK KONU ÖZETLİ SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

LYS FİZİK SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

YGS FİZİK KONU ANLATIMLI ÇÖZÜMLERİ

YGS FİZİK SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

K İ M Y A
10. SINIF KİMYA KONU ÖZETLİ SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

11.SINIF KİMYA KONU ÖZETLİ SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

MATEMATİK
MATEMATİK KİTAPLARIMIZIN ÇÖZÜMLERİ

TARİH
10 TARIH KONU ANLATIMLI YANIT ANAHTARI

5. SINIFLAR
5. SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI

5. SINIF FEN BİLİMLERİ SORU BANKASI

5. SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI

5. SINIF SOSYAL BİLGİLER SORU BANKASI

5. SINIF SOSYAL BİLGİLER ÜÇ RENK SORU BANKASI

6. SINIFLAR
6. SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI

6. SINIF FEN BİLİMLERİ SORU BANKASI

6. SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI

6. SINIF SOSYAL BİLGİLER SORU BANKASI

6. SINIF SOSYAL BİLGİLER ÜÇ RENK SORU BANKASI

7. SINIFLAR
7. SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI

7. SINIF FEN BİLİMLERİ SORU BANKASI

7. SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI

7. SINIF SOSYAL BİLGİLER SORU BANKASI

7. SINIF SOSYAL BİLGİLER ÜÇ RENK SORU BANKASI

Boyut:222-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

Dan Brown – Cehennem – PDF veya EPUB formatında – İndir

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kâbuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir. Langdon gördüğü kâbusları anlamlandırmaya çalışırken kadın bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o ölüm kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır.

Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır…

Darül Kitap 2 – İndir – İslam Ansiklopedisi Full

İslam ile ilgili 900’den fazla içerdiği kitap ile adeta yol ışığınız olacak. Kur’an Öğretimi, Peygamberlerin hayatı, tevsis ve mealler tasavvuf hadis ilimleri ve hadis kitapları gibi bir çok kitap içermekte geniş ve tam kapsamlıdır..

Boyut:900-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

Dev Kütüphane – 2500 Epub – E-Kitap – Android – İndir

Dev Kütüphane 2500 Epub – E-Kitap, Android, yerli yabancı dini, roman vb Türkçe Epub formatında e kitap arşividir.

Boyut:2-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

Dünya 2007 Ansiklopedik Bilgi Kaynağı – Türkçe – İndir

Türkçe, Kıtalar, dünya ve ülkeleri anlatan bu sette aklınıza takılanları ve bilinmeyenleri öğreneceksiniz. Özellikle araştırmacıysanız bu set tam size göredir

Boyut:2-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

İNDİRME LİNKLERİNİ BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s