YOLSUZLUK DOSYASI /// BİLAL ERDOĞAN’IN İMAM HATİP LİSESİNDEN ARKADAŞINA KIYAK : İHALESİZ ARSA DAĞITTILAR


BİLAL ERDOĞAN’IN İMAM HATİP LİSESİNDEN ARKADAŞINA KIYAK : İHALESİZ ARSA DAĞITTILAR

TMSF’den yayımlanan rapora göre İstanbul Ataşehir’de bulunan bir arsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın imam hatip lisesinden arkadaşına ihalesiz verildi.

Bilal Erdoğan’ın imam hatip lisesinden arkadaşına kıyak: İhalesiz arsa dağıttılar

AKP döneminde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan şirket ve taşınmazlar ihalesiz olarak yandaşlara dağıtılıyor.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre TMSF tarafından yayımlanan faaliyet raporuna göre İstanbul’un Ataşehir ilçesinde bulunan 158 milyon 431 bin TL değerindeki arsa AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın imam hatip lisesinden arkadaşı olan Burak Aksüs ve ortaklarına ihalesiz verildi. TMSF ihalesiz verdiği arsa üzerine yapılan konut projesinden hasılat payı almakla yetinecek.

ALICILAR: BİLAL’İN İMAM HATİP ARKADAŞI ERDOĞAN’IN ÇOCUKLUK ARKADAŞI…

Lens Grup adı altında konsorsiyum olan AKP’ye yakın üç şirket 35 bin 788 metrekarede konut projesi yapımına başladı. TMSF’nin kıyak geçtiği AKP’ye yakın firmalar şu şekilde:

Aksüs Yapı’nın sahibi Burak Aksüs Bilal Erdoğan’nın imam hatip lisesinden arkadaşı ve Erdoğan ailesi tarafından kurulan Ortadoğu Proje Geliştirme İnşaat Sanayi ve Ticaret A. Ş isimli şirketin de ortağı. Aksüs daha önce de ETİ Maden İşletmeleri’ne bağlı Hidrojen Peroksit Sanayi ve Ticaret A. Ş. ’nin yüzde 28 2’lik hissesi devredilmişti.

Erdoğan’ın çocukluk arkadaşı olan Mehmet Gür’ün ortağı Celal Demirtaş’a ait Reyhan İnşaat konsorsiyumun bir diğer ortağı oldu.

90’lı yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sattığı iki tır lale ile iş insanı olduğunu açıklayan Mehmet Akif Bağce de diğer ortak oldu. Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde hızla zenginleşen Bağce kardeşlerin Marmara Fidancılık ve Seracılık A. Ş adlı şirketi arsadan payını aldı.

LİNK : https://gazetemanifesto.com/2019/bilal-erdoganin-imam-hatip-lisesinden-arkadasina-kiyak-ihalesiz-arsa-dagittilar-278948/

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s