MİLLİ GÜVENLİK DOSYASI /// ERAY ERTÜRK : Kuşatma


ERAY ERTÜRK : Kuşatma

Türk Akıncıları fetih öncesi kritik hedeflere yaptıkları hücumlarla bölgenin savunmasını yumuşatırlardı. İstihbarat çalışmaları ve lojistik destek sağlayacak unsurlarla bağlantı sağlar, içeriden işbirlikçi bulur, satın alırlardı.

Şimdi ise bu uygulamalar bize karşı yapılıyor.Ekonomik,psikolojik savaşlarla,terörle önce ülkeler yıpratılıyor, bağışıklık sistemini çökertmek için devlet kurumları tahrip ediliyor.

Kendi eliyle ordusunu tahrip eden bir halk iflah olamaz. Bu topraklarda ordusuz tutunulamaz.

Anadolu, milletler mezarlığıdır. Çok güçlü devletler burada tarih sahnesinden silindiler. Biz ise ordu-millet olduğumuz için Haçlı ve Moğol gibi çifte ateşe maruz kaldığımız halde direnebildik. Güçlü bir Türk Medeniyeti, güçlü devletler kurduk. Bedelini kanla ödedik. Vatan sağ olsun diyebildiğimiz için bugün hâlâ şehit kanıyla yoğurulmuş topraklarımızda yaşayabiliyoruz. Bedelini de, asimetrik savaş, düşük yoğunluklu çatışma, ekonomik terör, tarım terörü, eğitim terörü, psikolojik savaşla ruh sağlığı bozulmuş bir toplum yapısı olarak ödemeye devam ediyoruz. Fitne ile birbirine düşürülmüş, birbirini dinlemeyen, ‘hep ben konuşayım, bastırayım’ diyen sağlıksız bir toplum. Aile yapısı çatırdamış, siyaset illet haline gelmiş, mahalle kültürü yok olmuş, köyler boş, üretim suç olmuş.

Anadolu topraklarında daha önceki işgallere direnebilmemizin temel dayanaklarını incelediğimizde kendi kendine bir şekilde yetebilen bir yapı ile karşılaşırız. Bugün ise tüketim ekonomisi uyuşturucu illeti gibi sarmış bizi.

‘Bütün bu şartlardan daha elim olmak üzere’ … Derken… Bir de baktım ki; Seçim seçim üstüne, kambur kambur üstüne…

* Bulgaristan, Yunanistan ve Gürcistan’a konuşlanan Müttefik (!) askerleri, PKK-PYD’nin takviye edilmesi, adaların silahlanması, Doğu Akdeniz’e üşüşen emperyaller ve Kıbrıs üssü..

* Kavimler göçü ile modern çağda dünyanın en yoğun ve kontrolsüz (aslında BOP kontrolünde) göç dalgaları ile içimize doldurulan saatli bombalar.Terör yapılanmaları ve yabancı istihbaratçılarla kontrol altında tutulan ‘uyuyan terör hücreleri’…

* Endişeye gerek yok, içeriden ve dışarıdan kuşatanlar müttefikimiz. Onlar bizi dış tehlikelerden korumak için kuşatıyor. İçimizde yapılanma sebepleri de bizim güvenliğimiz için. Terör örgütlerini başıboş bırakmayarak hücreleri uyutuyorlar. Bizi de uyutuyorlarsa iyiliğimiz, dinlenmemiz için…

BU ŞARTLARDA BAYRAMA DEK MECLİSTEN GEÇİRELİM BU YASAYI!
En acil konumuz bu. Terhis edelim ordumuzu. Kendi elimizle yok edelim (!) Masrafa ne gerek var?Müttefiklerimiz korur bizi.

Hem zenginimiz de bedel verir, elimize ek para geçer. Şu geminin dibindeki deliği bir tamir etsek oradan akıp gitmez o paralar.

‘Bizim çocuklar yurtsuz kalmasın’ diye kendi çocuklarını yetim bırakanlar kurtarır nasıl olsa yine vatanı!

Kaynak: Kuşatma – Eray ERTÜRK

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s