FBI DOSYASI : Türk istihbaratı FBI ile beraber mi çalıştı ???


Türk istihbaratı FBI ile beraber mi çalıştı ???

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyasında Rusya’dan sonra şimdi de Türkiye izi olduğu iddia edildi

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI) sızan yeni bir bilgiye göre Azra Türk takma isimli bir ajan, FBI adına Trump’ın kampanyası hakkında istihbarat elde etmeye çalıştı.

New York Times’ın haberinde ortaya atılan iddiaya göre ‘Azra Türk’, Eylül 2016’da Trump’ın eski danışmanı George Papadopoulos ile Londra’da görüşmek üzere randevulaştı. Kendini araştırmacı olarak tanıtan Türk, Papadolpoulos ile dış ilişkiler politikası konuları üzerine konuşmak istedi.

Ancak gerçekte araştırmacı olmadığı belirtilen kadının FBI tarafından gönderildiği ve Trump’ın danışmanından Rusya’nın seçim kampanyasına müdahalesine dair bilgi toplamaya çalıştığı ancak yeni bir şey öğrenemediği öne sürülüyor. Yeni çıkan bilgi, FBI’nin uzun süredir 2016 seçimlerine Rusya müdahalesi ile ilgili bilgi toplamaya çalıştığına bir kanıt olarak kullanılıyor.

ABD Başkanı Trump’ın ise bu durumu kendi lehine çevirebileceği düşünülüyor. FBI bir süredir Adalet Bakanlığı tarafından teftiş altında tutuluyordu. Azra Türk’ün müdahil olduğu ajanlık olayının mevzuat ve teamüllere uygun olmadığı sonucuna varılırsa, bu Trump’ın bir sonraki seçim kampanyasında kullanacağı malzemelerden biri haline gelebilir.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s