MİT DOSYASI : MİT uyarınca alarma geçildi !!!


MİT uyarınca alarma geçildi

Musevi ve Hıristiyan vatandaşların güvenliğiyle ilgili uyarı yapıldı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) DEAŞ ve El Kaide Terör Örgütü’nün Türkiye’de yaşayan İsrail Hükümeti vatandaşlarına yönelik Paskalya Bayramı, Bağımsızlık Günü, Lag Baomer Bayramı ve Hasat Bayramı’nda eylem yapacağı bilgisine ulaştı. Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan kutlamalar için alınan bilgiler Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü İsrailli vatandaşlarının olduğu yerlerde ve kutlamalarda tedbirlerin gözden geçirilmesini istedi.

MİT, terör örgütlerini Musevi vatandaşlara yönelik Musevi Bayramları’nda eylem yapılacağı bilgisini Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaştı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Musevi vatandaşların yaşadığı yerlerde alınan tedbirlerin gözden geçirilmesini istedi.

İKİ ÖRGÜT EYLEM ÇAĞRISI YAPMIŞ

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) DEAŞ ve El Kaide Terör Örgütü’nün Türkiye’de yaşayan İsrail Hükümeti vatandaşlarına yönelik Paskalya Bayramı, Bağımsızlık Günü, Lag Baomer Bayramı ve Hasat Bayramı’nda eylem yapacağı bilgisine ulaştı. Terör örgütlerini faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bir yazı göndererek, Nisan ayı içerisinde kutlanan Paskalya Bayramı’nı yanı sıra Mayıs ayı içerisinde yapılacak kutlamaları hatırlattı ve El Kaide ve DEAŞ terör örgütünü eylem çağrısı yaptığı belirtti.

MİT, HEDEF GÜNLERİ TESPİT ETTİ

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, Nisan ayında kutlanan Paskalya Bayramı’nın yanı sıra 8-9 Mayıs İsrail Bağımsızlık günü, 22-23 Mayıs Lag Baomer Bayramı, 8-10 Haziran Şavout/Hasat Bayramı’nda yapılacak kutlamaların hedef alınacağı belirtti. Önümüzdeki günlerde yapılması planlana kutlamalar için elde edilen bilgiler, Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü İsrailli vatandaşlardın yaşadığı yerlerde ve planlana kutlamalarda tedbirlerin arttırılmasını istedi.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI UYARDI

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren imzasıyla 81 kente gönderilen yazıda, Yeni Zelanda’daki saldırıya karşı Hristiyan vatandaşların düzenleyeceği etkinliklerde saldırı olabileceği ihtimalin karşın gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Ülkeyi zora sokmak isteyecek terör örgütü mensuplarının bu eylemleri yapabileceğini belirten Gülveren, istihbarat çalışmalarına ağırlık verilmesi, tüm ibadethanelerin güvenlik tedbirlerini gözden geçirilmesini ifade etti. Nisan ayının son haftasında kutlana Paskalya (Diriliş) Bayramı için uyarıda bulunan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, terör örgütlerinin sosyal medya hesaplarını titizlikli takip edilmesini istedi.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s