T.C.’NİN TEM FAALİYETLERİ DOSYASI : PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İLE FETÖ İLİŞKİLERİ /// ESKİ FETÖ ÜYESİ KENAN BEY’İN İFŞAATLARI (YAZI DİZİSİ – BÖLÜM 1 VE 2)


DEĞERLİ OKURLARIMIZ YAZI DİZİMİZE BAŞLIYORUZ. FETÖ ONLARIN SÖYLEMİYLE GÜLEN CEMAATİ VEYA HİZMET HAREKETİ O KADAR MASUM DEĞİLMİŞ.. O KADAR TEHLİKELİ VE KİRLİ BİR ÖRGÜT Kİ, DÜNYADAKİ BÜTÜN TERÖR ÖRGÜTLERİ ŞAPKA ÇIKARIRLAR BENCE FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNE. ÇOK DÜŞÜNDÜM SADECE TERÖR ÖRGÜTÜ DEMEK DOĞRU MU AMA LİTERATÜRÜMDEKİ EN KÖTÜ KELİME BU OLDUĞU İÇİN BUNU KULLANMAYI TERCİH ETTİM..

BU BAŞLIĞIMIZ İLE İLGİLİ ÇOK KİŞİ, ÇOK ROPORTAJ OLACAK. ANCAK BUGÜN Kİ YAZIMDA KENDİMCE İLGİNÇ VE KARMAŞIK BULDUĞUM , TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN DE GÜCÜNDEN FAYDALANIP , GÜCÜ GÜCÜNE GÜÇ KATIP MAHVETTİĞİ HAYATLAR, YARIM BIRAKILMAK ZORUNDA KALAN HAYALLERDEN BAHSEDECEĞİM..

SÖZDE FETÖ MAĞDURLARI OKUYUN LÜTFEN.. OKUYUNDA SİZDE ALLAH KORKUSU VAR İSE SİZDE DOĞRU YOLA GELİN.

SÖZDE HİZMET HARAKETİ YANİ FETÖ EN BAŞINDAN BERİ PKK’YA UZAK DURAN BİR OLUŞUM GİBİ DURUYORDU, BENİM AKTİF OLDUĞUM YILLARDA DA KANLI BIÇAKLI İDİLER… ANCAK DÜŞMANIMIN DÜŞMANI DOSTUMDUR FELSEFESİNİ REFERANS ALMIŞ OLMUŞ OLMALARI GEREK Kİ YENİ BİR STRATEJİ BAŞLATMIŞLAR DEMEK..

FETÖ UZUN ZAMANDIR EĞİTİM İLE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BÜTÜN KURUMLARINA ELEMANLARINI YERLEŞTİRDİĞİ SU GÖTÜRMEZ BİR GERÇEK, ANCAK YÜZDE KAÇI DEŞİFRE OLDU ? KİM BUNLARA ÇANAK TUTUYOR, MAALESEF OKUDUĞUNUZDA BİLE TÜYLERİNİZİN DİKEN DİKEN OLACAĞI AMA İNSANLARIN BUNLARI YAŞAMAK ZORUNDA BIRAKILDIĞI HAYATLAR VAR..

ÖNCELİKLE KENAN YAVUZ İSİMLİ ESKİ FETÖCÜ VE İLGİNÇTİR Kİ HDP’DE DE GÜÇLÜ İLİŞKİLERİ OLAN BİR KİŞİ. KENAN YAVUZ ŞU AN PİŞMAN, DEVLET İLE İŞBİRLİĞİ YAPMIŞ 2015’TE ANCAK BAŞINA GELMEYEN KALMAMIŞ MAALESEF

Soru: kendinizden biraz bahseder misiniz? ne iş ile meşguldünüz yani göreviniz neydi?

Kenan Yavuz: öncelikle teşekkür ediyorum. Ben şu an kendimi eski hırsız olarak tanımlıyorum. Belki şaşıracaksınız ama gerçekten öyle. Milletin emeğini, alın terlerini, hayallerini, yaşamlarını çaldık. Biz Allah rızası için yaptığımızı düşünürken meğerse işin gerçeği öyle değilmiş. Milletin özel hayatlarını, yedikleri içtikleri dahil her şeyi belleklerimize alıyorduk. Benim görevim DPT’de görev almaktı. Oradaki olan biteni abilere yani üstlerimize iletmekti. O yüzden kullandığım dil daha çok DTP’lilerinki olabilir. DTP’de gerçekten çok kötü şeyler oluyordu. Ahlak dışı yaşamlar, ilişkiler. Başta zorlandım ancak daha sonra görev kutsaldır dedim ve davamız için devam ettim. 2015 Diyarbakır sur olaylarına kadar devam etti. DTP yani şimdiki HDP de bilmediğim şey kalmadı ancak darbeden önce hizmet hareketinin PKK ile iş birliğinin farkına vardım.

Soru: ne zaman koptunuz FETÖ’den ya da hizmet hareketinden? kimle ile ilişki halindeydiniz?

Kenan Yavuz: 2015 Sur olaylarından sonra, bir şeylerin yanlış gittiğini anladım. Diyarbakır da TEM’e gittim, gizli tanık olmak istediğimi söyledim. Olmamam yönünde konuşmalar yaptılar şaşırmıştım. Tabi benimle görüşenler FETÖ’cü olunca böyle oluyormuş. Kendimi tanıttım. Beni arayacaklarını söylediler. Aramadılar ben tekrar gittim. Toplam 5 kere gittim. Ve bir muhatap buldum. Hâkim, savcılar ve Emniyet İstihbarat, JİTEM ile üst düzey görüşebiliyorduk. Onlara talimatlar veriyorduk. Kimin ceza yemesi gerektiğini kimin bırakılması gerektiği gibi…

Soru: peki talimatlarınız yerine geliyor muydu?

Kenan Yavuz: Olmama gibi bir durum yoktu. Hâkim ve savcıların, iş insanlarının, vakıfların isimlerini bile biliyorum. Osman Kavala ile bile görüşmüştük Diyarbakır’da 3 kere. Ortak düşmanımız o zaman T.C idi. Hangi davlarda talimat verdiğimiz bile bende var bilgi özetleri.

Soru: Neden koptunuz? anladığım kadarıyla ve gördüğüm kadarıyla maddi bir sorununuzda görünmüyor?

Kenan Yavuz: Yok. Fetö’nün de PKK’nın da finans kaynakları çok çok iyi… Abartmak istemiyorum ama sadece PKK’nın 3 T.C eder. Fetö’nün de bir o kadar eder. Biz günlerce para sayardık ve yorulurduk. PKK ve Fetönün ortak düşmanı Doğu Perinçek’ti. Nedenini sonradan öğrendim. İleride detaylı değinirim belki, arzu ederseniz.

Kopmam 2015’in sonuna denk geldi. Diyarbakır Sur olaylarında devlet ve PKK iş birliği içinde neler yapıldığını gördük. Daha sonra anladığım şu. Aslında devletteki Fetöcüler olduğunu gördüm. TSK ve Emniyetteki Fetöcüler. PKK ile oturup pazarlık yaptılar. İnsanların canı üzerine, kanı üzerine. Bu benim kopuş noktam oldu. Ne kadar çok insan ölürse o kadar iyiydi. O kadar silahı mühimmatı Sur’a kim koydu? Çocuk işi miydi? Ak Partili Vekiller, HDP’li vekiller rant pazarlığı yaparken vicdanım sızlıyordu. Ama halen dava uğruna susuyordum.

Soru: Cesaretli bir duruş sergilemişsiniz, korkmadınız mı? FETÖ’den, PKK’dan? malum iki örgütün hedefi olmayı göze almak kolay olmasa gerek.

Kenan Yavuz: vicdanımın sesini dinledim. Devlete güvendim. Ama devletteki kirli oluşumlar beni ve benim gibi kişiler anında listeleri veriyordu PKK ya, FETÖ’ye maalesef… buradan okuyan devlet yetkilileri olursa göreve davet etmek istiyorum. Gizli tanıklar deşifre ediliyordu, halende ediliyor, devletin görevleri arasında değil mi onları korumak, kollamak? Devletin kasasında olması gereken gizli tanık isimleri ve açık ev adreslerine kadar kime peşkeş çekildi? Bütün soruların cevabı bende mevcut. Çok sıkmadan devam etmek isterim.

Soru: PKK ve FETÖ birbiriyle ne zaman görüşmeye başladı? Şunun için soruyorum. PKK hiç de haz almazdı F. Gülen’den?

Kenan Yavuz: Evet, doğru önceleri öyle idi. 2013’ten sonra yavaş yavaş sürecin rengi değişti. PKK’nın güçlü olduğu yerlerde destek istedik. Irak Mahmur kampında birçok abla, abimiz pasaport işlemleri çözülünceye kadar orada kaldılar.

Soru: Yani PKK’mı yurtdışına çıkmanıza yardımcı oldu?

Kenan Yavuz: Evet yurtdışında Roj Tv’nin sorumlularından biri Amed Dicle diye biri, bizzat bu işlerden sorumluydu. Ayrıca Mahmur kampında birçok PKK’lı sorumlu da vardı. Yani hem sivil hem de PKK’nın lojistik üssü gibi hizmet veriyor.

Soru: Siz Mahmur kampında bulundunuz mu?

Kenan Yavuz: Evet 4 Ay kadar bulundum. Çok kişi ile de görüştüm. 25-27 Aralıktan sonra tehlike çanları çalınmıştı çünkü. Kendimizce önemli kadrolara yurtdışında güvenli ortamlar yaratmalıydık. Bunun içinde gereken her şey yapılıyordu. O tarihten sonra zaten PKK’lıların yakınlarını şehit kadrosundan işe almaya başladık.

Soru: İşe alma derken burayı biraz açar mısınız lütfen!

Kenan Yavuz: Türkiye’de askerdeyken daha doğrusu vazife başındayken hayatını kaybeden şehit statüsüne alınır. Yasa gereği de ailesinden biri işe alınır. Halen de öyle. Değişmemiş diye biliyorum. Korucularda hayatlarını kaybettiklerinde şehit unvanını alırdı. Bizde kurumlardaki abilerimiz, ablalarımız ve diğer vazifelerdeki kişiler aslında PKK’lı idi. Yani hayatını dağda kaybeden kişilerin yakınlarını da işe almaya başladık. Halen de devam ediyor. Bizim her yerde vazifede olan abilerimiz, ablalarımız var. Halen vazifesi başında olan binlerce kişi var. En üst vazifeden tutun çaycılığa kadar. Bu konuda ciddi anlamda destek sunduk PKK’ya. Çünkü daha önce sadece belediyelerde istihdam edile biliniyordular. Ancak bizim ilişkilerimiz ile artık devlete yerleşmeye başladılar.

Soru: Hizmet hareketi eğitim konusunda kendini geliştirmişti. Doğru biliyorum sanırım. PKK’da bunun tam tersi, eğitime sıcak bakmıyordu? bu konuda kim kimi ikna etti?

Kenan Yavuz: (gülümseyerek cevap veriyor) Evet benim de dikkatimi çekmişti. Ancak bizim onları etkilediğimizi söylemem yanlış olmaz diye düşünüyorum. Çünkü 3.000 küsür genç, suça bulaşmamış olanları dünyanın en iyi üniversitelerinde şu anda eğitim görüyorlar. Bunlar Türkiye’ye döndüklerinde, aranan yani nitelikli, kalifiyeli elemanlar olarak gösterilecekler. Herkesin ülkeden kaçtığı bu süreçte onlar çok kolay devletin kilit noktalarına girebileceklerdir.

Soru: Bir iki yıl içinde dediğiniz şekilde PKK’nın kadroları Türkiye’ye dönmüş mü olacak?

Kenan Yavuz: PKK isterse evet. Ve çok çok iyi eğitimler alarak dönmüş olacaklar. Bu kısmı çok önemli. AKP bence bizi bırakıp PKK ile uğraşmalı. Biz hiçbir zaman şiddete başvurmamıştık. Sadece iktidar hesaplarından dolayı bunlar yaşandı. AKP iktidarı güçlü olan PKK’nın daha da güçlenmesine neden oldu.

Soru: Şu an da FETÖ’nün maddi gücü nasıl? Güç kaybı olmadı mı sizde?

Kenan Yavuz: Ekonomik olarak halen çok iyi durumda. Halen birçok yerde FETÖ’ye bağlı kişiler var. Bakanlar, vekiller bile var. Çok sayıda iş insanı da var. Yani şunu demek istiyorum. AKP iktidarı çok az zarar verebilmiş ekonomik olarak. Her ne kadar şu anda dışında olsam bile, AKP’nin yaptığının yanlış olduğunu söylemek istiyorum. Mağduriyetler üzerinden mücadele edilmez. Hamile kadınlar, bebekler cezaevine konulduğunda AKP iktidarı puan kaybeder. Hem de ulusal hukuk bazında.

Soru: Siz itirafçı olduktan sonra mı yurtdışına kaçtınız?

Kenan Yavuz: 2015’te Sur olaylarından sonra bizim arkadaşların yaptığı yanlışlardan sonra düşünsel olarak koptuğumu söylemiştim zaten. Ve Emniyet ile MİT’e çalışmaya başladım. Ancak gördüm ki paylaştığım bilgiler ve benim gibi birçok itirafçının ifadeleri açık kimlikleriyle birlikte servis ediliyor. Yani itirafçı olunmasını istemeyen bazı kesimler vardı Emniyet ve MİT’in içinde. Hatta savcılar ve hakimler bile. Çok şaşırmıştık. Büyük bedeller ödedim ben. Maddi ve manevi olarak. Öyle yeni bir hayat kurabildim yani… Birçok arkadaşımız infaz edildi örgüt tarafından. Devletin bütün kademeleri bunu biliyor olmasına rağmen seslerini çıkarmadılar. Bu röportajında boş olduğunu düşünüyorum. Ama ne olur ne olmaz diye, olurda başıma bir şey gelirse diye kabul ettim. Size anlattıklarımın hepsinin belgeleri mevcut idi MİT’te, Emniyet’te ve Adliyede. Ama sonuç yok.

Soru: Çok teşekkür ediyoruz özel büro ekibi olarak. Umarım hayatınız yoluna girer. Yarım kalan hayalleriniz tamamlanır.

Kenan Yavuz: Sağ olun teşekkürler.

ARKADAŞLAR, KENAN YAVUZ GİBİ BİR ÇOK KİŞİ VAR, BENİM İRTİBAT HALİNDE OLDUĞUM SADECE 56 KİŞİ VAR DİYEBİLİRİM. AYRICA ETKİN PİŞMANLIKTAN FAYDALANIP TÜRKİYE’YE DÖNEN VE ORDA PKK’NIN KORKUSUNDAN TEKRAR YURTDIŞINA KAÇAN YÜZLERCE KİŞİ VAR. EN ÖNEMSEDİĞİM DE PKK’DA OLUP AYRILAMAK İSTEYEN ÇOK KİŞİ VAR AMA EN ACISI İSE HALEN ÖRGÜTE ÇOK SAYIDA GENÇ KANIN KATILMASI. UMARIM BİRİLERİ BİZİMLE GÖRÜŞEMEK İSTER BİZDE YARDIMCI OLURUZ SEVE SEVE….

(ARKASI YARIN….. KENAN BEY İLE DEVAM EDECEĞİZ. ARDINDAN ÇOK KİŞİ VAR)

DİP NOT : ZEYNEP AY MÜSTEAR ADINI KULLANAN EKİP ÜYEMİZ 2009-2013 YILLARI İÇİNDE PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİNDE DİYARBAKIR BÖLGE SORUMLULUĞU YAPMIŞ ÜST DÜZEY ESKİ BİR MİLİTANDIR. ŞİMDİ İSE YURTSEVER BİR VATANDAŞ OLARAK TÜRK DEVLETİNE HİZMET ETMEKTEDİR. SİTEMİZDE BULUNAN BU BÖLÜMDEN ZEYNEP HANIMIN DİĞER ÜST DÜZEY PKK MİLİTANLARI İLE – Kİ BİR KISMI HALEN HİZMETE DEVAM EDİYOR – YAPMIŞ OLDUĞU GÖRÜŞMELERİ VE BU KONUDAKİ ÖNEMLİ İFŞAATLARI GÜNLÜK OLARAK TAKİP EDEBİLECEKSİNİZ. KENAN YAVUZ MÜSTEAR İSMİ İLE GÖRÜŞÜLEN KİŞİ İSE FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİNDE UZUN YILLAR HİZMET EDİP (SOCAR ESKİ CEO’SU) DAHA SONRA DEVLETE MUHBİRLİK YAPMASINA RAĞMEN DEVLET ELİ İLE DEŞİFRE EDİLMİŞ ESKİ ÜST DÜZEY BİR FETÖ MİLİTANIDIR. GEÇEKLER İÇİN BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN.

SOCAR ESKİ CEO’SU KENAN YAVUZ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

(ARKASI YARIN….. KENAN BEY İLE DEVAM EDECEĞİZ. ARDINDAN ÇOK KİŞİ VAR)

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s