T.C.’NİN TEM FAALİYETLERİ DOSYASI : PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İLE FETÖ İLİŞKİLERİ /// ESKİ FETÖ ÜYESİ KENAN BEY’İN İFŞAATLARI (YAZI DİZİSİ – BÖLÜM 2)


EVET ARKADAŞLAR BEN BİLE DİNLERKEN HAYRETLER İÇİNDE KALDIM. ÖRGÜTÜ TANIMAYAN ARKADAŞLARIN OKURKEN DÜŞTÜĞÜ DURUMU TAHMİN EDEBİLİYORUM… KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ.

ZEYNEP AY SORUYOR : PKK VE FETÖ BİRBİRİYLE NE ZAMAN GÖRÜŞMEYE BAŞLADI ?? ŞUNUN İÇİN SORUYORUM. PKK HİÇ DE HAZ ALMAZDI GÜLEN’DEN ?

KENAN YAVUZ : EVET, DOĞRU ÖNCELERİ ÖYLE İDİ. 2013’TEN SONRA YAVAŞ YAVAŞ SÜRECİN RENGİ DEĞİŞTİ. PKK’NIN GÜÇLÜ OLDUĞU YERLERDE DESTEK İSTEDİK. IRAK MAHMUR KAMPINDA BİR ÇOK ABLA, ABİMİZ PASAPORT İŞLEMLERİ ÇÖZÜLÜNCEYE KADAR ORADA KALDILAR.

ZEYNEP AY SORUYOR : YANİ PKK’MI YURTDIŞINA ÇIKMANIZA YARDIMCI OLDU ?

KENAN YAVUZ : EVET YURTDIŞINDA ROJ TV’NİN SORUMLULARINDAN BİRİ AMED DİCLE DİYE BİRİ, BİZZAT BU İŞLERDEN SORUMLUYDU. AYRICA MAHMUR KAMPINDA BİR ÇOK PKK’LI SORUMLU DA VARDI. YANİ HEM SİVİL HEMDE PKK’NIN LOJİSTİK ÜSSÜ GİBİ HİZMET VERİYOR.

ZEYNEP AY SORUYOR : SİZ MAHMUR KAMPINDA BULUNDUNUZ MU ?

KENAN YAVUZ : EVET 4 AY KADAR BULUNDUM. ÇOK KİŞİ İLE DE GÖRÜŞTÜM. 25-27 ARALIKTAN SONRA TEHLİKE ÇANLARI ÇALINMIŞTI ÇÜNKÜ. KENDİMİZCE ÖNEMLİ KADROLARA YURTDIŞINDA GÜVENLİ ORTAMLAR YARATMALIYDIK. BUNUN İÇİNDE GEREKEN HERŞEY YAPILIYORDU. O TARİHTEN SONRA ZATEN PKK’LILARIN YAKINLARINI ŞEHİT KADROSUNDAN İŞE ALMAYA BAŞLADIK.

ZEYNEP AY SORUYOR : İŞE ALMA DERKEN BURAYI BİRAZ AÇAR MISINIZ LÜTFEN !!!

KENAN YAVUZ : TÜRKİYEDE ASKERDEYKEN DAHA DOĞRUSU VAZİFE BAŞINDAYKEN HAYATINI KAYBEDEN ŞEHİT STATÜSÜNE ALINIR. YASA GEREĞİ DE AİLESİNDEN BİRİ İŞE ALINIR. HALEN DE ÖYLE. DEĞİŞMEMİŞ DİYE BİLİYORUM. KORUCULARDA HAYATLARINI KAYBETTİKLERİNDE ŞEHİT ÜNVANINI ALIRDI. BİZDE KURUMLARDAKİ ABİLERİMİZ, ABLALARIMIZ VE DİĞER VAZİFELERDEKİ KİŞİLER ASLINDA PKK’LI İDİ. YANİ HAYATINI DAĞDA KAYBEDEN KİŞİLERİN YAKINLARINI DA İŞE ALMAYA BAŞLADIK. HALEN DE DEVAM EDİYOR. BİZİM HER YERDE VAZİFEDE OLAN ABİLERİMİZ, ABLALARIMIZ VAR. HALEN VAZİFESİ BAŞINDA OLAN BİNLERCE KİŞİ VAR. EN ÜST VAZİFEDEN TUTUN ÇAYCILIĞA KADAR. BU KONUDA CİDDİ ANLAMDA DESTEK SUNDUK PKK’YA. ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE SADECE BELEDİYELERDE İSDİHDAM EDİLEBİLİNİYORDULAR. ANCAK BİZİM İLİŞKİLERİMİZ İLE ARTIK DEVLETE YERLEŞMEYE BAŞLADILAR.

ZEYNEP AY SORUYOR : HİZMET HAREKETİ EĞİTİM KONUSUNDA KENDİNİ GELİŞTİRMİŞTİ. DOĞRU BİLİYORUM SANIRIM. PKK’DA BUNUN TAM TERSİ, EĞİTİME SICAK BAKMIYORDU ? BU KONUDA KİM KİMİ İKNA ETTİ ?

KENAN YAVUZ : (GÜLÜMSEYEREK CEVAP VERİYOR) EVET BENİM DE DİKKATİMİ ÇEKMİŞTİ. ANCAK BİZİM ONLARI ETKİLEDİĞİMİZİ SÖYLEMEM YANLIŞ OLMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ÇÜNKÜ 3.000 KÜSÜR GENÇ, SUÇA BULAŞMAMIŞ OLANLARI DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNDE ŞU ANDA EĞİTİM GÖRÜYORLAR. BUNLAR TÜRKİYE’YE DÖNDÜKLERİNDE, ARANAN YANİ NİTELİKLİ, KALİFİYELİ ELEMANLAR OLARAK GÖSTERİLECEKLER. HERKESİN ÜLKEDEN KAÇTIĞI BU SÜREÇTE ONLAR ÇOK KOLAY DEVLETİN KİLİT NOKTALARINA GİREBİLECEKLERDİR.

ZEYNEP AY SORUYOR : BİR İKİ YIL İÇİNDE DEDİĞİNİZ ŞEKİLDE PKK’NIN KADROLARI TÜRKİYE’YE DÖNMÜŞ MÜ OLACAK ?

KENAN YAVUZ : PKK İSTERSE EVET. VE ÇOK ÇOK İYİ EĞİTİMLER ALARAK DÖNMÜŞ OLACAKLAR. BU KISMI ÇOK ÖNEMLİ. AKP BENCE BİZİ BIRAKIP PKK İLE UĞRAŞMALI. BİZ HİÇBİR ZAMAN ŞİDDETE BAŞVURMAMIŞTIK. SADECE İKTİDAR HESAPLARINDAN DOLAYI BUNLAR YAŞANDI. AKP İKTİDARI GÜÇLÜ OLAN PKK’NIN DAHA DA GÜÇLENMESİNE NEDEN OLDU.

ZEYNEP AY : ŞU AN DA FETÖ’NÜN MADDİ GÜCÜ NASIL ? GÜÇ KAYBI OLMADI MI SİZDE ?

KENAN YAVUZ : EKONOMİK OLARAK HALEN ÇOK İYİ DURUMDA. HALEN BİR ÇOK YERDE FETÖ’YE BAĞLI KİŞİLER VAR. BAKANLAR, VEKİLLER BİLE VAR. ÇOK SAYIDA İŞ İNSANI DA VAR. YANİ ŞUNU DEMEK İSTİYORUM. AKP İKTİDARI ÇOK AZ ZARAR VEREBİLMİŞ EKONOMİK OLARAK. HER NE KADAR ŞU ANDA DIŞINDA OLSAM BİLE, AKP’NİN YAPTIĞININ YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM. MAĞDURİYETLER ÜZERİNDEN MÜCADELE EDİLMEZ. HAMİLE KADINLAR, BEBEKLER CEZAEVİNE KONULDUĞUNDA AKP İKTİDARI PUAN KAYBEDER. HEM DE ULUSAL HUKUK BAZINDA.

ZEYNEP AY SORUYOR : SİZ İTİRAFÇI OLDUKTAN SONRA MI YURTDIŞINA KAÇTINIZ ?

KENAN YAVUZ : 2015’TE SUR OLAYLARINDAN SONRA BİZİM ARKADAŞLARIN YAPTIĞI YANLIŞLARDAN SONRA DÜŞÜNSEL OLARAK KOPTUĞUMU SÖYLEMİŞTİM ZATEN. VE EMNİYET İLE MİT’E ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. ANCAK GÖRDÜM Kİ PAYLAŞTIĞIM BİLGİLER VE BENİM GİBİ BİR ÇOK İTİRAFÇININ İFADELERİ AÇIK KİMLİKLERİYLE BİRLİKTE SERVİS EDİLİYOR. YANİ İTİRAFÇI OLUNMASINI İSTEMEYEN BAZI KESİMLER VARDI EMNİYET VE MİT’İN İÇİNDE. HATTA SAVCILAR VE HAKİMLER BİLE. ÇOK ŞAŞIRMIŞTIK. BÜYÜK BEDELLER ODEDİM BEN. MADDİ VE MANEVİ OLARAK. ÖYLE YENİ BİR HAYAT KURABİLDİM YANİ.. BİR ÇOK ARKADAŞIMIZ İNFAZ EDİLDİ ÖRGÜT TARAFINDAN. DEVLETİN BÜTÜN KADEMELERİ BUNU BİLİYOR OLMASINA RAĞMEN SESLERİNİ ÇIKARMADILAR. BU RÖPORTAJINDA BOŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. AMA NE OLUR NE OLMAZ DİYE, OLURDA BAŞIMA BİŞEY GELİRSE DİYE KABUL ETTİM. SİZE ANLATTIKLARIMIN HEPSİNİN BELGELERİ MEVCUT İDİ MİT’TE, EMNİYET’TE VE ADLİYEDE. AMA SONUÇ YOK.

ZEYNEP AY : ÇOK TEŞEKÜR EDİYORUZ ÖZEL BÜRO EKİBİ OLARAK. UMARIM HAYATINIZ YOLUNA GİRER. YARIM KALAN HAYALERİNİZ TAMAMLANIR.

KENAN YAVUZ : SAĞOLUN. TEŞEKÜRLER

EVET. ARKADAŞLAR, KENAN YAVUZ GİBİ BİR ÇOK KİŞİ VAR, BENİM İRTİBAT HALİNDE OLDUĞUM SADECE 56 KİŞİ VAR DİYEBİLİRİM. AYRICA ETKİN PİŞMANLIKTAN FAYDALANIP TÜRKİYE’YE DÖNEN VE ORDA PKK’NIN KORKUSUNDAN TEKRAR YURTDIŞINA KAÇAN YÜZLERCE KİŞİ VAR. EN ÖNEMSEDİĞİM DE PKK’DA OLUP AYRILAMAK İSTEYEN ÇOK KİŞİ VAR AMA EN ACISI İSE HALEN ÖRGÜTE ÇOK SAYIDA GENÇ KANIN KATILMASI. UMARIM BİRİLERİ BİZİMLE GÖRÜŞEMEK İSTER BİZDE YARDIMCI OLURUZ SEVE SEVE….

(ARKASI YARIN….. KENAN BEY İLE DEVAM EDECEĞİZ. ARDINDAN ÇOK KİŞİ VAR)

DİP NOT : ZEYNEP AY MÜSTEAR ADINI KULLANAN EKİP ÜYEMİZ 2009-2013 YILLARI İÇİNDE PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİNDE DİYARBAKIR BÖLGE SORUMLULUĞU YAPMIŞ ÜST DÜZEY ESKİ BİR MİLİTANDIR. ŞİMDİ İSE YURTSEVER BİR VATANDAŞ OLARAK TÜRK DEVLETİNE HİZMET ETMEKTEDİR. SİTEMİZDE BULUNAN BU BÖLÜMDEN ZEYNEP HANIMIN DİĞER ÜST DÜZEY PKK MİLİTANLARI İLE – Kİ BİR KISMI HALEN HİZMETE DEVAM EDİYOR – YAPMIŞ OLDUĞU GÖRÜŞMELERİ VE BU KONUDAKİ ÖNEMLİ İFŞAATLARI GÜNLÜK OLARAK TAKİP EDEBİLECEKSİNİZ. KENAN YAVUZ MÜSTEAR İSMİ İLE GÖRÜŞÜLEN KİŞİ İSE FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİNDE UZUN YILLAR HİZMET EDİP DAHA SONRA DEVLETE MUHBİRLİK YAPMASINA RAĞMEN DEVLET ELİ İLE DEŞİFRE EDİLMİŞ ESKİ ÜST DÜZEY BİR FETÖ MİLİTANIDIR. GEÇEKLER İÇİN BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s