MEDYA DOSYASI : MEDYA SEKTÖRÜMÜZDE 2 FARKLI DÜNYA, 2 FARKLI HABER – MEDYADAN KESİTLER


ÖZEL BÜRO NOTU : AŞAĞIDA 2 HABER VAR. 2 FARKLI DÜNYANIN GAZETESİNDE YER ALAN 2 HABER. İÇERİKLERİ AYNI. AMA YANSITTIKLARI DÜNYA ÇARPIŞIYOR HEM DE GLOBAL SEVİYEDE. İLK HABER, DİN İSTİSMARININ BOLCA YAPILDIĞI VE CUMHURİYETİN VE LAİKLİĞİN EN BÜYÜK DÜŞMANI OLAN YENİ AKİT GAZETESİ’NDEN. TABİ BUNA HABER DENİRSE. HER ZAMAN YAPTIKLARI GİBİ TÜRKİYE’DE ŞER-İ BİR REJİM GETİRMEK ADINA PSİKOLOJİK HARP MANTIĞI İLE YALAN HABER ÜRETİYORLAR. İŞTE ÜRETTİKLERİ HABER AŞAĞIDA. 2. HABER İSE YURTSEVERLERİN SESİ OLAN ULUSALCI YURT GAZETESİ’NDEN. CUMHURİYETİN VE LAİKLİĞİN TEMSİLCİSİ OLAN BİR GAZETE. DİNCİ GAZETENİN HABERİNİ BOŞA ÇIKARIYOR. TÜM ULUSALCILARIN DÜŞMANLARINA KARŞI HER ZAMAN YAPTIKLARI GİBİ. ONLAR YALAN, İFTİRA, SAHTECİLİK, ÜÇKAĞITÇILIK YAPACAKLAR, YURTSEVERLER DE ONLARI REZİL EDECEK. DEŞİFRE EDECEK. İŞTE TÜRKİYE’NİN MEDYA SEKTÖRÜNDEN KÜÇÜK BİR KESİT.

  1. HABER : CHP’NİN YENİDEN KAZANDIĞI KARTAL BELEDİYESİ MEYDANA ‘HAÇ’ DİKTİ !

Kartal Belediyesi seçimlerin ardından ilk icraatını hayata geçirdi. Ne olduğu bilinmeyen heykel meydanda oldukça dikkat çekiyor. İki dönemdir CHP yönetiminde olan Kartal Belediyesi 31 Mart seçimlerinde yeniden CHP tarafından kazanıldı.

Yüzde 50’nin üzerinde bir oyla yeniden CHP yönetimine giren belediye ilk icraatıyla gündemde. Kartallı Kazım Meydanı’na dikilen ‘haç’ şeklindeki yapı görenleri şaşkına çevirdi. Kartal Belediyesi daha önce de yaptığı heykellerle sık sık gündeme geliyordu. Belediye en son eşek heykeli açmıştı…

LİNK : https://www.yeniakit.com.tr/haber/chpnin-yeniden-kazandigi-kartal-belediyesi-meydana-hac-dikti-689368.html

  1. HABER : YANDAŞ BASININ ‘HAÇ HEYKELİ’ YALANI DEŞİFRE OLDU

İstanbul Kartal’da "haç heykeli" dikildiğine dair yandaş medyada çıkan haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Kartallı Kazım Meydanı’na haç heykeli dikildiğine dair iddiaların gerçek olmadığı ortaya çıktı. Direğin tepe noktasına konulan tabelanın vinçle en tepeye çıkarıldığı sırada direğin anlık görüntüsünün çekildiği ortaya çıktı.

Anlık görüntüden yola çıkan Akit “CHP’li belediye haç heykeli dikti” şeklinde haberler yaptı. Yandaş basının paylaştığı fotoğrafın direğin kurulduğu sırada henüz tamamlanmamış hali olduğu ortaya çıktı. Direğin tepe noktasına yakınken anlık görüntüsünün çekilip provokasyon amaçlı yayınlandığı öğrenildi.

Dikilen yapının haç olmadığı ortaya çıktı. Yapılan paylaşımların provokasyon amaçlı olduğu ifade edildi. Dikilen yapının da yeni belediye başkanı ile alakası olmadığı yeni belediye başkanının henüz göreve başlamadığı belirtildi.

LİNK : http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/yandas-basinin-hac-heykeli-yalani-desifre-oldu-h123570.html

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s