YOLSUZLUK DOSYASI /// ZEYDAN KARALAR : “BELEDİYEYE YAĞMUR GİBİ HACİZ GELİYOR İŞE HİÇ GELMEDEN MAAŞ ALANLAR VAR”


ZEYDAN KARALAR : "BELEDİYEYE YAĞMUR GİBİ HACİZ GELİYOR İŞE HİÇ GELMEDEN MAAŞ ALANLAR VAR"

Zeydan Karalar Sözcü Gazetesi’ne verdiği röportajda Adana Büyükşehir Belediyesi için "Belediyeye yağmur gibi haciz geliyor" ifadesini kullandı.

Zeydan Karalar:

Zeydan Karalar Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağı içinde olduğunu belirterek “Belediyeye yağmur gibi haciz geliyor 4.2 milyar lira üzerinde borç var bu borcu ödeyecek gelir yok. Şu ana belediye iş yaptırır bir belediye olmaktan çıkmış. Gelir gider dengesi oturmuş durumda değil açık verir bütçe durumunda bu bütçe ne iş yaptırır ne de borç öder durumunda. ” dedi.

Röportajında belediyenin durumunu özetleyen Zeydan Karalar “Çözüm bekleyen işçi alacakları hacizler müteahhit iş yapmış parasını alamamış belediyeye yağmur gibi haciz geliyor. Biz öncelikle nereden tasarruf ederiz nasıl gelir artıracağız ona bakacağız. İlk işimiz bütçeyi oturtmak olacak” ifadesini kullandı.

İŞE HİÇ GELMEDEN MAAŞ ALANLAR VAR

Büyükşehir Belediyesi’nde işe gelmeden para alan insanlar hakkında duyumlar aldığını kaydeden Zeydan Karalar “Şu anda ücretlerini ödeyemeyen belediyede bir fazlalık söz konusu. Biz kimseyi tasfiye etmeye gelmiyoruz. İşe gelen emek harcayan insanlara saygımız var ancak hiç işe gelmeden emek harcamadan para alan bankamatikçileri de bu halkın sırtına yük yapmayız” dedi.

LİNK : https://gazetemanifesto.com/2019/zeydan-karalar-belediyeye-yagmur-gibi-haciz-geliyor-ise-hic-gelmeden-maas-alanlar-var-254504/

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s