MİZAH /// BELEDİYELERDEKİ USULSÜZLÜKLERİ ÖRTMEK İÇİN ZAMAN KAZANIYORLAR” İDDİALARINA AK PARTİ’DEN SERT YANIT : “LAN ÜLKEDE BİZİ YARGILAYABİLECEK MAHKEME Mİ VAR ?” :)


"BELEDİYELERDEKİ USULSÜZLÜKLERİ ÖRTMEK İÇİN ZAMAN KAZANIYORLAR" İDDİALARINA AK PARTİ’DEN SERT YANIT : "LAN ÜLKEDE BİZİ YARGILAYABİLECEK MAHKEME Mİ VAR?"

AK Parti’nin İstanbul ve Ankara’da yerel seçim sonuçlarının açıklanmasını sürekli oy saydırtarak geciktirdiği yönündeki iddialara yanıt bugün parti sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Düzenlenen basın toplantısında iddiaları "Gülünç" olarak nitelendiren Çelik "Adeta ülkede bizim bir usulsüzlüğümüz olsa gündeme getirebilecek bir medya soruşturma açabilecek bir savcı yargılayabilecek bir mahkeme varmış gibi bir algı yaratmaya çalışan bir takım odakları milletimize havale ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Kamuoyunda dile getirilen "seçimin sonucunu değiştirmeyeceğini bildikleri halde süreci uzatarak belediyelerde evrak temizliği yapıyolar yolsuzlukları örtüyorlar" şeklindeki iddiaların eğer maksatlı değilse cehaletten kaynaklandığını belirten Çelik ülkede zaman zaman seçim ve referandum yapılıyor olmasının kimi çevrelerde sanki Norveç’te yaşanılıyormuş gibi bir yanılgıya sebep olmuş olabileceğine dikkat çekti.

"2 tane belediye kazandık diye gaza geldiler"

"Yanlış anlaşılmasın öyle bir şey olmuştur demiyorum ama hadi diyelim İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bir takım yolsuzluklar yapılmış bir yerlere usulsüzce paralar aktarılmış olsun. Hadi diyelim bunların açık açık belgesi de olsun… Ee? Yani? Napıcaksınız? Mahkemeyi mi vereceksiniz? Ahahaha… Yaa bi gidin Allah’ınızı seversiniz. Biz o belgeleri dev afiş yapıp belediye binasına assak savcılar görmemek için yolunu değiştirir" diyen AK Parti sözcüsü muhalefetin 2 tane belediye kazandı diye gaza gelip nasıl bir ülkede yaşadığını hemen unuttuğunu ifade etti.

Çelik şu an olanın neredeyse tamamen hukuka uygun bir şekilde itiraz haklarını sonuna kadar kullanmak olduğunu bir kez daha hatırlatırken son olarak şunları kaydetti:

"Kimse bunu başka bir yere çekmeye çalışmasın. Geçersiz oyları sayıp bakacağız. Oradan bir şey çıkmazsa yine itiraz edip yine sayacağız. Yine çıkmazsa YSK tamamen hukuka uygun bir şekilde bu kez tüm oyların tekrar sayılması gerektiğine karar verecek. Ki vermezlerse başlarına ne geleceğini dün Sayın Devlet Bahçeli kendilerine hatırlattı zaten. Oradan da bir şey çıkmazsa yine inanılmaz hukuki bir biçimde seçimi tekrarlatacağız. Böyle böyle 2024’e kadar gelebilirsek bir sonraki yerel seçimde zaten kimsenin oy kullanmaya mecali kalmayacak. Milletin iradesi 3 oyla falan yerini bulacaktır diye düşünüyoruz…"

LİNK : http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=357082&fbclid=IwAR2iCptUmQ7_tAQS2lCrlP6B_nZPNrm93zDHwBi3YupQUArcKZtX8APLd1o

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s