İLETİŞİM DOSYASI : Bunu Yaparsanız Bir Daha WhatsApp Kullanamayacaksınız


Bunu Yaparsanız Bir Daha WhatsApp Kullanamayacaksınız

WhatsApp yetkililerince alınan karar doğrultusunda WhatsApp ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Söz konusu karar uyarınca bunları yaptığınız takdirde bir daha WhatsApp kullanıcısı olamayacaksınız.

WhatsApp yetkilileri aldıkları radikal bir kararla telefonlarına bu uygulamayı indiren kullanıcıların WhatsApp uygulamasını devre dışı bırakıyor. Üstelik kullandığınız SIM kartla başka bir telefona geçseniz dahi bir daha WhatsApp kullanıcısı olamıyorsunuz.

WhatsApp yetkilileri tarafından telefonlara indirilmemesi yönünde uyarı yapılan yasaklı program ise WhatsApp Gold ile birlikte WhatsApp türevi bütün uygulamalar.

Üçüncü parti uygulamalar kullanıcılar tarafından kullanışlı olmasının yanı sıra gösterişli özellikleri ile tercih edilse de gizlilik ve dosya güvenliği açısından büyük tehlikeler içeriyor.

Bu türden uygulamaların kullanıcılarını hedef alan WhatsApp yetkilileri, bu türden uygulamaları kullananları tespit ettiği takdirde WhatsApp yasağını derhal devreye sokuyor.

Şimdi de WhatsApp’ın çok konuşulacak özelliğini tanıtalım. Bu özelliği devreye sokmak için WhatsApp ayarlarına girerek hesap seçeneğini açıyorsunuz. Daha sonra gizlilik bölümüne girerek ekran kilidi bölümüne dokunuyorsunuz. Telefonunuz yüz tanıma teknolojisini destekliyorsa Face ID özelliğini aktif hale getirdiğinizde telefon kilidiniz açık olsa da WhatsApp yüzünüzü görmeden açılmayacak.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s