SUİKASTLER DOSYASI /// Kur. Kıd. Alb. Ömer Lütfi Taşcıoğlu : HRANT DİNK SUİKASTİ GERÇEKLERİ


Kur. Kıd. Alb. Ömer Lütfi Taşcıoğlu : HRANT DİNK SUİKASTİ GERÇEKLERİ

Aralarında çok sayıda kripto Ermeni bulunan bir grup tarafından düzenlenen Hrant Dink Panel/Forumu nedeniyle gündeme gelen Hrant Dink suikastı konusundaki gerçeklerin hatırlatılmasında yarar gördüğüm için bazı tespitlerimi sizlerle paylaşmak istedim:

Hrant Dink suikastının yabancı bir ülkenin istihbarat servisi tarafından planlandığını ve icrası için istihbarat örgütünün kontrolündeki cemaat elemanlarının kullanıldığını değerlendiriyorum.

Yabancı istihbarat servislerinin Hrant Dink’in ölümüne karar vermelerinin sanırım birkaç sebebi var.

1. Hrant Dink Malatya Ticaret Odası’nda yaptığı konuşmada ayrılıkçı Kürtleri uyarmış ve "Emperyalist ülkeler bugün sizin üzerinizde oynadığı oyunun benzerini bir dönem bizim üzerimizde oynamıştı ve devlet kurma kandırmacasıyla bizi isyana teşvik etmişti. Bunun bedelini topraklarımızla ve canımızla ödedik. Benzer bir duruma düşmek istemiyorsanız Türkiye Cumhuriyeti’ne sadık olun" demişti. Bu ifade Amerika başta olmak üzere Türkiye’yi bölmeyi planlayan ülkeleri son derece rahatsız etmişti.

2. Hrant Dink bir konuşmasında "Türkiye’de 500.000’in üzerinde gizli Ermeni olduğunu söylemiş ve zamanı gelince bunların kimliklerini açıklayabileceğini" söylemişti. Bu ifadenin kimliklerinin açıklanmasından endişe duyan Türkiye’deki Kripto Ermenileri son derece rahatsız ettiği bir diğer gerçek.

3. Polis ve Jandarma içindeki cemaatçi unsurlar tarafından çekilen katil Ogün Samast’ın Türk bayraklı resimleri basına servis edilmek suretiyle Hrant Dink suikastıyla milliyetçi akımlar ve TSK irtibatlandırılarak kumpas davaları başlatıldı. Yani Hrant Dink suikastı kumpas davalarının başlatılması için işaret fişeği olarak kullanıldı.

4. Hrant Dink’in katlinden çok kısa süre sonra İstanbul Taksim’de onbinlerce kişi İstanbul’un Şişli ilçesinin Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün imal ettirdiği basına yansıyan ve üzerinde "HEPİMİZ HRANTIZ-HEPİMİZ ERMENİYİZ" yazılı pankartlarla sokağa dökülerek Taksim Meydanında biraraya geldiler ve bu kapsamda ileride yapılacak bir kalkışmada ne kadar Kripto Ermeni’sinin ve etnik ayrılıkçının toplanabileceğinin tespitini ve kalkışma provasını yaptılar. Bu kadar çok sayıda pankartın bu kadar kısa sürede imal edilmesi imkânsız olduğundan suikastın önceden planlandığı ve buna göre hazırlık yapıldığı açıktır. Bu kapsamda Mustafa Sarıgül’ün bu pankartları hangi istihbarat bilgisine dayanarak sipariş ettirdiğinin ve söz konusu duyumu neden ilgililerle paylaşmadığının sorgulanması gerekirdi.

5. Hrant Dink’in ölümünden 1 gün sonra Meclis’e getirilen bir önergeyle yeni petrol yasası maddeleri bile görüşülmeden paket halinde kabul edildi ve Türkiye’nin petrolden aldığı %12,5’luk pay %2’ye düşürüldü. Neyse ki daha sonra yasa veto edildi ve yeni kanun metninde bir miktar düzeltme sağlandı ama diğer maddelerde yapılan değişikliklerle yabancı şirketlerin petrolden alacağı pay artırılırken TPAO’nun imtiyazlı petrol arama hakkına son verildi. Yani insanlar TV kanallarında Hrant Dink’in delik ayakkabısı ile meşgul edilerek cambaza baktırılırken Türkiye’nin kaynaklarından bir bölümü daha yabancılara aktarıldı. Bu kapsamda Hrant’ın katlinden 1 gün sonra TBMM’ne getirilen petrol yasa tasarısını hazırlayan milletvekillerinin tespitinde yarar var.

Sonuç olarak Hrant Dink cinayetiyle bir taşla çok sayıda kuş vurulmuş oldu. Üstelik Hrant Dink’i katleden Ogün Samast da bir Müslümanlaşmış/gizli Ermeni’nin çocuğu idi. Samast’ın Ermeni dilinde kilise bekçisi anlamına geldiğini ve Ermeni kökenli olduğunu açıklayan Türk Ortodoks Patrikhanesi basın sözcüsü Sevgi Erenerol ifşa ettiği bu önemli bilginin bedelini 6,5 yıl hapis yatarak ödedi.

Bütün bunlar ortadayken Hrant Dink’i anma bahanesiyle ortaya çıkan Kripto Ermeniler Hrant’ın adını kullanarak Türkiye’yi soykırımla suçlamaya devam ediyorlar.

Hrant Dink’in avukatlarından Fethiye Çetin bir Türk subayı tarafından evlat edinilmiş bir Ermeni yetimi. Kendisini evlat edinen ve hukuk tahsili yaptıran aileye ve Türk milletine karşı borcunu Türkiye’yi soykırımla suçlayarak ödüyor. Türkiye aleyhindeki faaliyetleri nedeniyle ANCA tarafından Amerika’ya davet edilerek kendisine Amerikan Ermeni Kuruluşlarının en prestijli ödülü verildi.

Hrant Dink’in adının arkasına saklanarak Türkiye’yi soykırımla suçlayanların ve bir partimizin İstanbul’daki yeni il başkanının Ermeni soykırımı ile ilgili ifadelerini de bu kapsamda değerlendiriyorum.

Adı Selahattin Gültekin iken vaftiz olup adını Miran Pırgiç Gültekin’in olarak değiştiren Dersimli Ermeniler İnanç ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı; "Dersim"lilerin (Tunceli demek istiyor) ve diğer gizli Ermenilerin gerçek kimliklerini açıklamaktan korkmamaları ve kendisi gibi gerçek kimliklerine dönmeleri için Armenian News’ta ve Agos’ta makaleler yazıyor. Bunlardan birini ekte size gönderiyorum. Miran Pırgiç’in adını arama motorlarında arayanlar konuyla ilgili daha önemli ve hayret verici bilgilere erişebilirler.

Hrant Dink’in röportajlarını kendisine gönderdiğim Sn. Lale Gürman hanımefendi röportaj metni üzerine son derece önemli notlar düşmüş. Bu notlar kırmızı ile renklendirilmiş. Bilgi için Sn. Gürman’ın işaretlediği metni de ekte gönderiyorum.

Bütün bu yazdıklarımın özeti şu; Türkiye’de çok sayıda kripto Ermeni var. Bunların bir bölümü Türk vatandaşlığını benimsemiş ve Türk toplumuna entegre olmuş. Ancak diğer bir bölümü Türk isim ve soyadı taşımakla birlikte Ermeni olduklarını ve Osmanlı Ermenilerinin büyük bölümünün bu toprakları terk etmek zorunda kaldıklarını hiç unutmamışlar. Bunlar zorunlu göçün Osmanlı Devleti açısından bir zaruret haline geldiğini ve göç sırasında insani tedbirler alındığını bildikleri halde atalarından miras olarak aldıkları Türk kin ve nefretini halen muhafaza ediyorlar ve Türk isim ve soyadının sağladığı gizlenme imkânından yararlanarak sütre gerisinden Türk milletine saldırmaya devam ediyorlar. Bunların gerçek kimlikleri açıklanmadıkça soykırım iddiaları konusundaki ve Türkiye aleyhindeki faaliyetlerine devam edecekleri aşikâr.

Kripto Ermeniler konusunda Review of Armenian Studies’in gelecek sayısında yayımlanacak İngilizce makaleyi konuyla ilgilenenlere göndermeye çalışacağım.

Selamlar ve en iyi dileklerimle.

İLGİLİ DOKUMANLARI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s