JİTEM DOSYASI : Jitem’ci Yeşil’in yeğeni CHP’nin Milletvekili listesinde ! – Politik Kültür


Jitem’ci Yeşil’in yeğeni CHP’nin Milletvekili listesinde ! – Politik Kültür

24 Haziran Seçimleri’nde ittifaka rağmen Erzincan’da milletvekili çıkaramayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarından birinin JİTEM’in en bilinir isimlerinden ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın yeğeni, ‘Şavaklı’ kod adlı Halil Yıldırım’ın da oğlu olduğu öğrenildi.

24 Haziran’da gerçekleştirilen seçimlerde CHP’nin Erzincan’da 2.sıradan gösterdiği Milletvekili Adayı Tuğrul Yıldırım’ın, “Yeşil” kod adıyla bilinen Mahmut Yıldırım’ın yeğeni; “Şavaklı” kod adlı Halil Yıldırım’ın da oğlu olduğu ortaya çıktı.


Yassıada’da Adnan Menderes’e tokat atan asker olduğu iddia edilen, 28 Şubat Davası sanığı, Eski MİT Müsteşarı ve 1993 yılında Erzincan’da 3. Ordu Komuntanlığı’na getirilen JİTEM’in kurucusu Teoman Koman’ın 90’lı yıllarda bölgede doğrudan ilişkide olduğu 3 isimden ikisi olan Yeşil ve Şavaklı; faili meçhul cinayetler, dağa kaldırma, işkence ve katliamlarla hatırlanıyor.

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi’yle bağı olmayan Tuğrul Yıldırım, CHP’den aday gösterildikten hemen sonra sosyal medya hesaplarını yenileyerek ‘bozkurt işareti’ ve ‘MHP’ içerikli paylaşımlarının gizlemek istese de, babası Halil Yıldırım’ın (Şavaklı) fotoğrafları şu şekilde;


CHP’nin milletvekilleri belirlenirken Erzincan’dan sorumlu MYK üyesi olarak görevlendirilen isim Faik Öztrak, milletvekili listelerinde direkt belirleyici olan isimlerin Bülent Tezcan, Tekin Bingöl ve Erdoğan Toprak olduğu biliniyor.

POLİTİK KÜLTÜR

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s