BİYOGRAFİ DOSYASI : ÖZEL KUVVETLERİN EFSANE KOMUTANI, PKK MİLİTANLARININ EN KORKTUĞU SUBAY Mustafa Levent Göktaş’ı tanıyalım !!!


ÖZEL BÜRO NOTU : HAYATIMDA GÖREVİM GEREĞİ BİR ÇOK SUBAY-ASTSUBAY İLE TANIŞTIM YADA ÇALIŞTIM ANCAK ARALARINDA BAZI KİŞİLER VAR Kİ AYNI ZAMANDA TANIMAKTAN DA BÜYÜK ONUR DUYDUM. BUNLARIN ARASINDA ÇOK MÜSTESNA BİRİ VAR Kİ BENİM İÇİN HER ZAMAN BİR ÖZ AĞABEY OLDU. LEVENT KOMUTANIM SADECE EFSANE BİR ASKER DEĞİL AYNI ZAMANDA 10 NUMARA BİR AİLE BABASI, İNSAN, KOMUTAN VE AĞABEYDİR. SİLİVRİ CEZAEVİNDE OLDUKÇA UZUN BİR SÜRE BİRLİKTE SOHBET EDİP DERTLEŞME İMKANIM OLDU VE BU SÜRE ZARFINDA ONU YAKINDAN TANIMA ŞEREFİNE NAİL OLDUM. TANIDIKÇA DAHA ÇOK SEVDİM LEVENT KOMUTANIMI. SEMPATİK, SEVECEN VE İSTANBUL BEYEFENDİSİ TAVIRLARI İLE TÜM CEZAEVİNDE GARDİYANLAR DAHİL OLMAK ÜZERE HERKESİN SAYGI VE SEVGİSİNİ KAZANDI. KOMUTANIM YOLUN AÇIK, ÖMRÜN UZUN OLUR UMARIM. BİR GÜN MİT MÜSTEŞARI OLURSAN SENİNLE ÇALIŞMAKTAN BÜYÜK BİR MUTLULUK VE ONUR DUYACAĞIMI BİLMENİ İSTERİM. BAKİ SEVGİ VE SAYGILARIMLA. ERKUT ERSOY & İSTİHBARAT UZMANI & ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU

ÖZEL KUVVETLERİN EFSANE KOMUTANI, PKK MİLİTANLARIN EN KORKTUĞU SUBAY Mustafa Levent Göktaş’ı tanıyalım !!!

Doğum : 8 Haziran 1959 (58 yaşında)

Memleket : Erbaa, Tokat

Hizmet yılları : 1979-2004

Rütbesi : Kurmay Albay

Birimleri : Özel Kuvvetler Komutanlığı

Sonraki işi : Avukat

Mustafa Levent Göktaş, (d. 8 Haziran 1959, Erbaa, Tokat) Türk asker, emekli albay.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çalıştığı dönemde, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılması ve Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinde görev aldı. Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki Muhabere Arama Kurtarma Birliği’nde alay komutanlığı görevinde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 3 adet üstün cesaret ve feragat madalyasına sahip olan tek kişidir. 2004’te askerlikten emekli olduktan sonra serbest avukatlık yapmaya başladı.[2][3]

7 Ocak 2009’da Ergenekon soruşturmasının 10. dalga operasyonunda gözaltına alındı ve birkaç gün sonra "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla tutuklandı. Suçlamaları reddetti.[4]

5 Ağustos 2013’te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında 20 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.[5] Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasının, tutuklulukta azami sürenin 5 yıla inmesinin ve Ergenekon mahkemesinin gerekçeli kararını yazmamasına dair Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararının ardından 10 Mart 2014 tarihinde tahliye edildi[6]. Hakkındaki kararın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi 21 Nisan 2016’da, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararı bozdu[7].

Levent Göktaş, Rusça, İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilmektedir.[8]

Emekli Albay Levent Göktaş’ın, sayısız ödülü olduğu ve Öcalan’ın Şam’dan çıkarıldığı operasyonda görev aldı. “Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklanlanan emekli Albay Mustafa Levent Göktaş’ın PKK tarafından 25 kez pusuya düşürüldüğü ortaya çıktı. Star TV’de Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlayan yine kendisi de emekli bir subay olan Sertar Öztürk, Göktaş’ın çok üstün vasıflara sahip bir asker olduğunu söyledi.

İşte Öztürk’ün sözleri;

"SUBAYLAR ONA TAPARDI!"

Kendisi çok kahraman, tanıyan tüm subayların taptığı askeri bir liderdir. Yüksek irtifa serbest paraşütçüsü, su altı komandosudur. Özel kuvvetler içerisinde 92’den beri en kritik görevlerde yer almıştır. Eski bir savaşçı bir hukuk adamı, herkesin tanıdığı saygı duyduğu gıpta ile baktığı bir insandır. Kuzey Irak’ta çom önemli harekatların tamamına katılmıştır. Çünkü o operasyonların tamamında özel kuvvetler vardır. Özel operasyonların hepsinde de Levent Göktaş vardır.

"İKİNCİ BİR SUBAY DAHA YOK"

Üç tane silahlı kuvvetlerde hiçbir subayda üç tane üstün cesaret ve feragat madalyası yoktur. Sadece onda vardır. Altı tane Üstün Birlik Yetiştirme Beraatı, 180 tane takdirname, bir sürü şerit rozeti var. Yani TSK’da bir tane daha böyle bir subay yok!

"ÖCALAN’LA İLGİLİ SÖZLER ONUN MU?"

Uğur Dündar: Barzani’ye yakın bir internet sitesinde, "Memlekete hoşgeldin Göktaş" gibi bir sözle sanki intikam alırcasına bir ibare var. Yazıldı çizildi bu konuda ne söylüyorsunuz?

Serdar Öztürk: Yazılmış olması hiç bir şeyi değiştirmez. Askeri sır niteliğindeki görevlere ilişkin bilgi sahibi değilim. Bu operasyona kimler katıldı (Öcalan’ın Türkiye’ye getirildiği operasyon) kimler katılmadı bunları bizler bilmiyoruz. Bilinse dahi devlet sırrının ifşası niteliğindedir ve Ceza Kanunu’na göre mutlaka yaptırım uygulanması gerekir.

LEVENT GÖKTAŞ KİMDİR?

Ergenekon soruşturmasında tutuklanan Göktaş, TSK’dan albay rütbesiyle emekli olduktan sonra serbest avukatlık yapmaya başladı. TSK’daki muvazzaflık döneminde, terörist Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılması ve Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinde görev aldığı iddia edilen Göktaş, Genelkurmay Başkanlığı bünyesindeki Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı Muhabere Arama Kurtarma Birliği’nde de görev yaptı.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s